Přepsání rekreačního objektu na bytový dům

Od: Datum: 27.02.13 08:01 odpovědí: 3 změna: 27.02.13 12:49

Zdravím, nevíte zda by šlo a za jakých podmínek přepsat rekreační objekt na bytový dům?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.02.13 10:24

Zajděte si na vaši obec. Tady bude záležet zda obec má vzlášť číslování pro rekreační objekty a zvlášť pro rodinné domy. Nejprve byste musel získat číslo popisné RD. Druhá vaše návštěva bude na katastr, mají tam na to formuláře, nevím zda nebudou vyžadovat kolaudační zápis a to z toho důvodu, že objekt splňuje podmínky RD. Určitě vám poradí.

doplněno 27.02.13 10:28:

pardon - vy požadujete přepis na bytový dům a ne RD. O tomto nemám ani páru. Pokud jsou v objektu nanejvýš 3 bytové jednotky, dal se objekt zapsat do katastru jako RD (pokud se nic nezměnilo)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plan
Datum: 27.02.13 11:16
Zajimalo by me, jak je to pak s uzemnim planem. Objekt pro rekreaci ma jine schvalovaci postupy, nez rodinny dum a urcite musi existovat nejaky zpusob, jak zabranit obchazeni zakona a uzemniho planu pres vystavbu "rekreacniho objektu" a pak to preklopit na normalni rodinny dum nebo dokonce vicebytovy obytny dum.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.02.13 12:49

U nás by to neměl být problém neboť existuje zóna pro výstavbu RD a rekreačních objektů. Prostě zóna pro oba dva druhy výstavby. Ale každá obec může postupovat inviduálně. Tazatel musí mít číslo popisné RD a od toho se to odvíjí. I katastr chce doklad o přidělení čísla popisného. My to tady nevyřešíme, tazatel musí zapátrat v místě stavby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.