Přechodné bydlení

Od: Datum: 26.02.13 21:03 odpovědí: 5 změna: 26.02.13 23:51

Dobrý den

Nevíte někdo zda se dá ještě udělat dočasné nebo přechodné bydlení? myslím tím nějaký papír nebo zapsat do občanky. Jestli ano, na jaký uřad mám zajít?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 26.02.13 21:05
avatar

Myslím, že statut přechodného bydliště je už pouze pro cizince, ale určitě to někdo upřesní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 21:06
avatar

Ne, to už právní řád nezná. Záleží na co to potřebujete. Pokud jen kvůli poště, tak se to dá zařídit jinak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.13 21:06
avatar

Dobrý den. Přechodné bydliště již neexistuje. Takže nedá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 26.02.13 23:11
avatar

Dobrý den, souhlasím s rádci. Tak jen doplním, že status přechodného pobytu se dal dříve získat nahlášením na radnici (žadateli byla vystavena "bumážka", kterou nosil s OP) - v nutném případě byla taková osoba dohledatelná a zároveň se mohla něčím prokázat. Tisíce lidí bydlí jinde, než je jejich trvalý pobyt zapsaný v OP a např. při autonehodě nedostanou jejich blízcí rychle zprávu. A může to komplikovat i různá jednání na úřadech, při hledání práce nebo v bankách. Toto je příklad toho, že když se něco administrativně zruší, tak se tím nezruší problém, ale spíše naopak. A již se prý nebude zapisovat do OP ani rodné číslo (snad jen za příplatek), čímž se více znemožní identifikace osoby. Toto opět "ocení" všichni, kteří tvoří např. smlouvy. Osobní údaje se mají chránit, ale ne zatajovat. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.02.13 23:51
avatar

Udělat lze spoustu věcí. V tomto případě stačí vlastnit cizí státní příslušnost s trvalým pobytem mimo ČR, sjednané místo přechodného pobytu na adrese v ČR a pas. S těmito náležitostmi zajdete na příslušný útvar cizinecké policie a tam Vám zapíší "přechodné bydliště". Tedy v případě, že nebude shledána žádná překážka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.