Volený člen výboru

Od: Datum: 26.02.13 15:10 odpovědí: 2 změna: 26.02.13 21:24

dobrý den. Jsme společenství vlastníků bytových jednotek. Jsem jedna ze členek výboru ,zvolená za náš vchod. Přepsali jsme byt na syna- darovací smlouvou ,ale máme tam dož bydlení. Předseda mi oznámil,že proto-že jsme byt přepsali,nejsme členy společenství a nemůžu být voleným členem výboru a musím dát funkci k dispozici.Sousedé v mém vchodě si ale přejí,abych nadále tuto funkci zastávala. Proto prosím o sdělení, zda má předseda pravdu a nemůžu to dělat,anebo je možné ,že mne sousedí podrží a jak na příští schůzi..

děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 16:03
avatar

Odpověď na vaši otázku není jednoduchá, k tomuto problému existuje spousta různých názorů. Jedna skupina diskutujících vychází z principu - co není zakázáno, je povoleno, přičemž zákon o vlastnictví bytů nezakazuje, aby členem voleného orgánu byl i nevlastník bytové jednotky. Vzorové stanovy to sice nepřipouštějí, ty však nejsou pro SVJ závazné. Jestliže to tedy nezakazují vaše vlastní stanovy, lze členství nevlastníka ve výboru připustit. Druhá skupiny tvrdí, že členství v SVJ je spojené s vlastnictvím jednotky podobně jako v případě jiných subjektů fungujících na členském principu (občanská sdružení, politické strany, odbory ...). V těchto případech nikoho ani nenapadne, že by v orgánech mohli být nečleni. Tak si vyberte.

Určitě se přečtěte tuto diskusi http://www.portalsvj.cz/faq/nevlastnik-ve-vyboru a zjistíte, že jiný názor má např. notář a jiný krajský soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 21:24
avatar

Celou situaci vyřeš plnou mocí,kterou tě vlastník pověří plněním činností,které souvisí s vlastnictvím bytové jednotky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.