Umakartové jádro vs lišty

Od: Datum: 26.02.13 13:04 odpovědí: 3 změna: 26.02.13 17:40

Na umakartovém jádru v koupelně i wc jsou naklepnuté umělohmotné pásky a různé lišty které stěny hyzdí . je možné toto zrušit aby byly stěny rovné-nezbortí se umakart?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.13 13:12
avatar

Zbortit by se neměl, taky jsme je kdysi odstraňovali. Ale pro klid na duši a hlavně proto, aby nedošlo k pozdějšímu odchlípnutí a vyboulení, bych doporučoval buď přibít malými hřebíčky a nebo použít vlhkuodolné lepidlo. My jsme pak dávali voděodolnou tapetu a luxus, vypadá to krásně a není to nikde vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.13 13:32
avatar

Ty lišty a pásky zakrývají spáry, škvíry a nepřesnosti mezi jednotlivými díly. Pokud je odstraníte, nic moc se nestane, akorát to bude bez další úpravy ještě šerednější. *blee*

doplněno 26.02.13 13:33:

Tomu, že pak budou stěny rovné nevěřte ani náhodou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.02.13 17:40
avatar

Bytová jádra jsou konstrukčně dosti rozdílná.Pokud mluvíme o celé "bedně",tvořící jádro,pak bezpečně odstraňuji všechny krycí prvky,po stranách to bývají hliníkové pásy,nebo úhelníky,kryjící někdy i značné díry.Ty se dají pak dobře utěsnit páskem polystyrenu,nebo zapěnit PUR pěnou.Po ploše lepicí pásky po odlepení skrývají pouze spoj dvou desek Umakartu,obvykle jen spárku,která se pak dá zatmelit akryltmelem,nebo ponechat až na konečé lepení obkladů.Plechy nic nespojují,kryjí zase jen vetší spáry mezi deskami jádra.V oblasti chodbičky lze stěnu po srovnání nerovnosti patřičným tmelem potapetovat , uvnitř koupelny zakrýt obklady,linem,deskami ABITIBI.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.