Příspěvek na bydlení

Od: Datum: 25.02.13 19:44 odpovědí: 6 změna: 26.02.13 15:45

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně příspěvku na bydlení. Mám známou se třemi dětmi, kterou její rodiče vystěhovali z bytu jelikož s nimi několik let nebyla. Bydliště má hlášeno na magistrátu města. Nyní žije v pronájmu kde nemůže mít trvalé bydliště. Tudíž jí vlastně logicky nemůže vzniknout ani nárok na příspěvek na bydlení.

Jenže otázka je jinde. Je-li nějaká matka v nájemním bytě bez trvalého bydliště, jaké má možnosti nebo co by měla udělat aby získala nějaké peníze na bydlení?

Setkal jsem se totiž s případem kdy úřednice chtěla po žadatelce smlouvu. Žadatelka jí řekla, že tam nemá trvalé bydliště a tak jí úřednice řekla at si od nájemníka nechá napsat, že trvalé bydliště nedává a žadatelka at donese potvrzení o zaplacení nájmu. Všechno donesla. Úřednice jí řekla, že jí zašle zpětně peníze za minulý měsíc a tento jí vypočítá kolik by měla dostat. Dnes se dozvěděla, že peníze jí nedojdou a nárok na dávku nemá i když donesla veškeré doklady, které uřednice chtěla. Na jednu stranu uřednice má pravdu, že bez trvalého pobytu není dávka ale na druhou stranu o tom, že nemá trvalé bydliště žadatelka nemá, věděla. Tudíž otázká zní. Je nějaká možnost požádat si o nějaké peníze na byt nebo bydlení bez trvalého bydliště?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111*
Datum: 25.02.13 19:47

no na bydlení asi ne, ale jsou jiné příspěvky, na živobytí koukni na stránky MPSV.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.13 19:51

Podle mých zkušeností to nelze. Peníze na bydlení se dávají pouze na základě trvalého bydliště.

Nicméně pokud má Vaše známá nájemní smlouvu, tak se na tu adresu může k trvalému bydlení na úřadě přihlásit. I bez souhlasu majitele. Já jsem kdysi tuto informaci dostala, a také se podle toho zařídila, a příspěvek na bydlení jsem pobírala.

Datum: 25.02.13 19:57

A to by měla utomaticky trvalé bydliště a musela by změnit si i trvalé bydliště v občance nebo by to bylo jen přihlášení pro úřad aby dávku získala?

Datum: 25.02.13 23:30

K trvalému pobytu se musí přihlásit na obecním úřadě, oprávněnost pobytu v uvedeném bytě by musela doložit platnou nájemní smlouvou.

Automaticky nezíská nic.

Datum: 25.02.13 19:57

Rodiče nemohli vystěhovat dceru, která s nimi nebydlela. Mohli pouze zrušit jejé trvalý pobyt.

Žadatel musí doložit, na základě čeho v bytě bydlí - nájemní smlouvu (nájemník) nebo výpis z katastru nemovitostí (majitel bytu či domu).

Dále musí doložit potvrzení o tom, že v bytě bydlí na základě platné nájemní smlouvy, potvrzení o platbách nájemného a záloh na energie. Všechny smlouvy by musela mít Vaše známá uzavřeny na své jméno.

___ Odkazy:

Příspěvek na bydlení

Sociální tématika

Sociální poradce

Datum: 26.02.13 15:45

Dobrý den, k trvalému bydlišti se sice může na příslušném úřadě přihlásit sama, ale pokud bydlí v družstevním bytě, pak bez souhlasu majitele to nejde. pouze u bytu v OV.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.