Zateplení stropu polystyrenem

Od: Datum: 23.02.13 14:47 odpovědí: 2 změna: 23.02.13 16:54

Dobrý den, bydlím ve starém cihlovém domě, výška stropu je 3,2 m, bylo mi doporučeno zateplit strop polystyrenem, kvůli snížení nákladů na vytápění tak vysokých stropů a úniku tepla, ale i srovnání nerovného stropu. Byt je v přízemí, pod nim je nevytápěný sklep a nade mnou vytápěný byt. Myslíte, že by bylo zateplení vhodné a případně jaká tolouštka polystyrenu?

Dále prosim o radu, jak zateplit prostor v dreveném okennim rámu nad oknem, kde byla umistena původne drevená roleta, která se spoustela drážkou ven. Roleta se vyndala, a zůstal tam prostor cca 60 cm hluboky a 80 cm siroky nad kazdým oknem, kterým táhne. Vnitrek prostoru jsou cihly a zvenci okenni rám. Je vhodný polystyren? vata mi nebyla doporučena, z důvodu, že by mohla natáhnout vlhkost. Děkuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: craft*
Datum: 23.02.13 14:59

Nejlepší by bylo jít do sklepa a nalepit ten polystyren tam na strop, tím pádem nebudete mít chladnou podlahu v bytě. Lepit to u vás v bytě na strop, který je ohříván bytem nad vámi je podle mě blbost. To okno by asi šlo. S nějakou parozábranou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.13 16:54

Nejlepší by bylo zateplit polystyrenem strop slkepa pod Vámi a v bytě samotném snížit strop, pomocí SDK podhledu+nějaké zateplení.

To že máte nad sebou vytápěný byt je sice hezké, ale pořád je lepší vytápěný prostor nějak zmenšit, pokud to lze.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.