Nesouhlas se stavbou

Od: Datum: 23.02.13 12:31 odpovědí: 2 změna: 24.02.13 08:04

Jsem spolumajitelkou rodinného domu se zahradou. Kdyby čistě hypoteticky chtěl někdo (město, sousedi) na naší zahradě

cokoliv postavit (garáže apod.), jakým způsobem bychom se proti tomu mohli bránit?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.02.13 13:12
 

Na vaší zahradě si můžete stavět jen vy a nebo další majitel nemovitosti. Nemám tušení jak by mohli u vás stavět soused pokud jim pozemek neprodáte. Pokud je opravdu zahrada vaše a nemáte ji jen v pronájmu, buďte v klídku. Že by město vyvlastnilo váš pozemek, stát se může, ale musel by to být sakra řádný důvod.

 
Od: stavby
Datum: 24.02.13 08:04
 

souhlasím s uskou. Stavět můžete pouze vy nebo ten další vlastník. Nikdo jiný ne vašem pozemku nic stavět nemůže, leda že byste měla stavbu a pozemek pouze pronajatý, tak pak by na něm mohl stavět ten majitel pozemku a vy proti tomu nemůžete nic dělat - jedině pozemek od něj odkoupit.

Město nebo stát může za určitých podmínek pozemek leda vyvlastnit - třeba když se staví dálnice a dům překáží a jiné. Ale v tom případě musí pozemek odkoupit za vaši cenu, nebo za průměrnou cenu ve vaší lokalitě(legislativa se v tomhle hodně měnila, nevím, jak je to nyní), nebo vám musí nabídnout jiný dům v té hodnotě.

Jediný případ, který mě napadá, že by na vašem pozemku mohl někdo něco stavět - často energetické společnosti, když potřebují vést nějaký kabel na elektřinu přes váš pozemek třeba k sousedům. Ale na to je smlouva a vy s tím musíte souhlasit a jsou tam přesně dané podmínky.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.