Nesouhlas se stavbou

Od: Datum: 23.02.13 12:31 odpovědí: 2 změna: 24.02.13 08:04

Jsem spolumajitelkou rodinného domu se zahradou. Kdyby čistě hypoteticky chtěl někdo (město, sousedi) na naší zahradě

cokoliv postavit (garáže apod.), jakým způsobem bychom se proti tomu mohli bránit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.02.13 13:12

Na vaší zahradě si můžete stavět jen vy a nebo další majitel nemovitosti. Nemám tušení jak by mohli u vás stavět soused pokud jim pozemek neprodáte. Pokud je opravdu zahrada vaše a nemáte ji jen v pronájmu, buďte v klídku. Že by město vyvlastnilo váš pozemek, stát se může, ale musel by to být sakra řádný důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stavby
Datum: 24.02.13 08:04

souhlasím s uskou. Stavět můžete pouze vy nebo ten další vlastník. Nikdo jiný ne vašem pozemku nic stavět nemůže, leda že byste měla stavbu a pozemek pouze pronajatý, tak pak by na něm mohl stavět ten majitel pozemku a vy proti tomu nemůžete nic dělat - jedině pozemek od něj odkoupit.

Město nebo stát může za určitých podmínek pozemek leda vyvlastnit - třeba když se staví dálnice a dům překáží a jiné. Ale v tom případě musí pozemek odkoupit za vaši cenu, nebo za průměrnou cenu ve vaší lokalitě(legislativa se v tomhle hodně měnila, nevím, jak je to nyní), nebo vám musí nabídnout jiný dům v té hodnotě.

Jediný případ, který mě napadá, že by na vašem pozemku mohl někdo něco stavět - často energetické společnosti, když potřebují vést nějaký kabel na elektřinu přes váš pozemek třeba k sousedům. Ale na to je smlouva a vy s tím musíte souhlasit a jsou tam přesně dané podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.