Najemni byt

Od: Datum: 23.02.13 10:56 odpovědí: 5 změna: 25.02.13 14:39
Caute...mam kamaradku ktera me poprosila abych se zeptalana toto...ona je v najmu dostala se do financnich potizi minuly mesic se zeptala majitelky zda nemuze zaplatit najem dalsi mesic ze to nejak udela a ona ze v pohode ze dalsi mesic ji da 2x najem.v najemni smlouve ma pokud nezaplati najem tak se bude muset hned vystehovat.a zadnou smlouvu ohledne toho najmu ze ji to da pak nemaji.pristi tyden se ma odsticicuehovat k rodicum zpatky protoze na to nema..takze majitelce dluzi jeden najem protoze druhy je kauce...ona ch,s ze ji klice nekde necha a odejde protoze zadnou smlouvu o tom nemaji...myslite ze to pujde?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.13 11:24

všechno jde... ale nebylo by slušnější za majitelkou bytu dojít, vše jí říct na rovinu. Třeba jen proto, aby si mohla hledat dalšího takovýho "vyčůranýho" nájemce. Domnívám se, že se majitelka bytu k k Vaší kamarádce zachovala velice férově, takže by se k ní neměla stavět dle rčení : Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán!*zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.13 12:22

Dobrý den, majitelka může dát tu vaší neseriózní kamarádku k soudu pro dlužné nájemné a následně pak může zažádat o exekuci. To té kamarádce pak vyjde trošku dráž než domluva s majitelkou, že jí dluh bude splácet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.13 12:22
avatar

Nikolgo, jak by se Vám líbilo, kdyby se kamarádka stejně zachovala k Vám? Dokázala byste jí pak věřit a vážit si jí?

A jak by se líbilo kamarádce, kdyby se někdo podobně zachoval k ní?

Já zastávám názor, řešit vše přímo. Do finančních potíží se v dnešní době může dostat každý. Majitelka bytu to pochopí a aspoň si může dříve začít hledat nového nájemníka.

Vaše kamarádka byt od majitelky převzala a je povinna jej i v pořádku předat.

Je to vlastně i její ochrana: Potvrdí-li jí majitelka převzetí bytu bez závad, nemůže později nastat situace, že by po ní majitelka vymáhala úhradu škody, kterou už by způsobil další nájemník.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 23.02.13 14:13

Přestože má v nájemní smlouvě klauzuli o vystěhování, tak stále platí ze zákona povinná tříměsíční výpovědní lhůta. Oboustranná. Takže když se obě nedohodnou a vaše kamarádka jí takhle zdrhne, tak může majitelka bytu po ní následně chtít právě ty tři nájmy, na které má ze zákona nárok. Myslím, že rozumná dohoda a jednání na rovinu je lepší. Co myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olololololol
Datum: 25.02.13 14:39

niikolga - ptáš se, zda to půjde - tak tedy udělat jde jakákoliv křivárna a toto by byla hodně velká. Domluv kamarádce, ať se zachová slušně a domluví se s paní domácí! Pokud udělá to co píšeš, ať se potom nediví, až přijde jinam do nájmu a majitel bytu s ní bude jednat bez jakýchkoliv domluv a ústupků, čistě podle smlouvy, protože už může mít tuto zkušenost s jiným křivákem za sebou.

Vlastně se mi stalo totéž. Nájemnici jsem vždy vyšla vstříc, kdy bylo potřeba posečkat, vždy jsem jí vyhověla . Dokonce když sháněla novou práci, pomáhala jsem jí s hledáním, posílala jí různé tipy, vařila jí kafíčko když dorazila s prosbou o posečkání.Postěžovala si, že by chtěla v bytě troubu aby mohla si upéci, koupila jsem jí novou troubu. Nakonec jeden nájem nezaplatila a požádala, zda by opět na něj nemohla vyčerpat kauci (jako předtím) , pak si odbydlela ještě 14 dnů a potom smlouva nesmlouva, ze dne na den předala klíče s tím, že už na to nemá a zmizela. Zbyl dluh za 14 dnů a nedoplatek na službách a byt, kde králík ohlodal omítku kolem dokola, kam dosáhl. Ještě slíbila dluh zaplatit, dokonce to i podepsala, ale už se nenamáhá ani zvednout telefon když jí volám, natoť aby něco platila. To vše za to, že jsem se k ní chovala s pochopením, tak jako ona paní domácí k té kamarádce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.