Výška pracovní desky kuchyně

Od: Datum: 22.02.13 15:09 odpovědí: 12 změna: 25.02.13 15:02

Dobrý den,prosím o radu .Jaká by měla být výška spodní skřínky z pracovní deskou u kuchynské linky.Manžel měří 198 cm a já 185cm.Máte prosím někdo zkušenost .Jedná se o kuchyn z IKEI. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 22.02.13 15:17

není problém koupit vyšší štelovací nožičky a vyšší sokl. sám jsem to takhle vyřešil. těch orig.85 cm. je málo. sám jsem zvedal o 5cm. a roh s dřezem ještě o 15cm.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 22.02.13 15:18

U hotové kuchyně z IKEA si moc nenavýmýšlíte... ;)

Mně se osvědčila výška 88 (když na ni položím dlaň, mám mírně pokrčenou ruku) - ale su o ´kus´ menší...

doplněno 22.02.13 15:35:

Tommmiku - ano, má štelovací nožičky, které primárně slouží k vyrovnání případných nerovností podlahy. Také mají tyto nožičky určitý maximální zdvih (ano, lze koupit jiné, vyšší *) a obvykle linka má i ´soklík´, který také není natahovací (ano, lze koupit jiný *).

*) dokoupením spousty součástí nových/jiných ztrácí na významu koupě linky z IKEA, může se prodražit natolik, že linka ´na míru´ by byla i levnější

Od: tommmik
Datum: 22.02.13 15:28

Kuchyne z ikea ma vetsinou stelovaci nozicky.

Ja mam ze sconta a taky tam mam.

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 22.02.13 15:23

Mám ženatého synovce s podobnou výškou . Stolař doporučil - když ohnete ruku v lokti, tak deska kuchyňské linky by neměla být níže jak 5 cm po loktem. To se novomanželů, zdálo být moc a tak zvolili výšku 100 cm od podlahy a jsou prý spokojeni. Taky každý má jinak dlouhé ruce, tak tohle pravidlo nemusí vyhovovat všem.

Od: pablos
Datum: 22.02.13 15:32

Výška prac. desky kuchyně z Ikey je při 38mm desce standartně 91cm. Na nožičkách se dá ještě o něco zvednout. Díra tak vzniklá mezi soklem a skříňkou bude potřeba zamaskovat nějakou lištou.

Od: ladaadal*
Datum: 22.02.13 16:02

My máme desku 88. Manželka je vysoká 176 a je to na ní jen tak tak. Já mám 183 a do garáže bych to nechtěl, to bych přišel o záda. Při tý vaší výšce bych to viděl tak na 95. Podložit soklem a zamaskovat by neměl být problém. Jinak se u ní budeš jen trápit ve stálém předklonu.

Datum: 22.02.13 20:58

Jak už jsem tu uváděl, měřím 205cm, manželka má 193cm. Takže naše kuchyň je na míru, výška pracovky 105cm - u stojící postavy k hodinkám na ruce. Základní rada zní - vyhněte se IKEA a podobným krámům obloukem. Když už pominu neuvěřitelné čuňárny po stránce technologie výroby nábytku, tak jediné co dokážete, je to, co vám radí ostatní - tedy zvednout nožky o pár cm. Ale tím jen zvětšíte neefektivní prostor, přičemž v kuchyni většina lidí válčí právě o maximum úložného prostoru. Tím, že budete mít vyšší sokl si k žádnému prostoru navíc nepomůžete.

Moje doporučení je - zadejte kuchyň k nacenění několika truhlářům a zjistíte, že můžet mít kuchyni na míru vyrobenou ze slušného materiálu a dobrého kování, což je u kuchyní docela zásadní věc.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.02.13 21:24

Líp bych to sám nenapsal. Výška je strašně důležitá, jinak to je o zdraví. A u tebe prostě potřebuješ výšku desky kolem 100 cm.

Jelikož Ikea dělá běžnou výšku 90 cm, tak to potřebuješ aspon o deset centimetrů nastavit. A jelikož mají výšku soklu 16cm (vůbec netuším proč to dělají tak vysoký) tak po nastavení bys měla sokl 26 cm, což bude 1) škaredý a za 2) proč plýtvat s místem.

Jak říká promon, koukni se v okolí na truhláře a poptej se. možná budeš překvapena cenou a hlavně ti to udělá přesně na míru, takže nebudeš muset řešit problémy typu: co s tím kousem u zdi...zvyknu si, nebo tam dám kytku...

Ohodnoceno: 1x

Od: zabu
Datum: 23.02.13 14:26

Vykašlete se na poučky. Postavte se 60cm od zdi(to je šířka pracovní desky). Natáhněte ruku nahoru, jakoby do skříňky, a to je maximální výška vnitřní poličky. Nikoliv spodní hrany skříňky. Manželka je menší postavy, truhlář sice brblal, že tak nízko se skříňky nevěší, ale manželka teď v pohodě dosáhne na horní poličku. Uvědomte si, že do ní polezete mnohokrát denně, A muset pokaždé kvůli tomu na špičky je otrava.

Od: ladaadal*
Datum: 23.02.13 18:01

A co to má společného s pracovní deskou? *zed*

Od: zabu
Datum: 24.02.13 01:14

Jo, já vím. Jsem si toho všiml až potom.

Od: broca
Datum: 25.02.13 15:02

Máme také kuchyni z Ikea, vyřešili jsme to (jak radí i jiní) také vyššími štelovacími nožičkami. A protože v kuchyni přijde vhod každý kousek úložného prostoru, tak jsme tento prostor nenechali být nevyužitý za pevným soklem, ale zakoupili (také v Ikea) do něj "soklové" zásuvky. Je to další šikovná schovka na různé věci, které se neberou do ruky každý den. Takže se nám zvýšením pracovní desky ještě navíc zvýšil úložný prostor, který by jinak zůstal zcela nevyužit .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.