Bytové jednotky v RD

Od: Datum: 22.02.13 08:49 odpovědí: 3 změna: 22.02.13 15:55

Býdlíte někdo v RD v samostatné bytové jednotce? Zajímalo by mne jak to máte s přípojkami, jak je to s vyúčtováním, jak máte rozepsané společné části RD, jak sepsané prohlášení vlastníků,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 22.02.13 12:30
avatar

Nechte si namontovat svůj vodoměr, plynoměr a el. hodiny.My to tak máme.Společné části domu mohou užívat všichni, nesmíme se vzájemně omezovat v užívání společných prostor.Pokud jde o pozemek kolem domu, je to totéž.Je to věcí dohody a je dobré si to nechat vyhotovit písemně jako dohodu písemnou.Co je psáno, to je dáno.Pokud je rozdíl ve spotřebě vody, pokud je jiný údaj na vodoměru u paty domu, tak se to rozpočítá na počet osob v bytech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 22.02.13 12:46

Děkuji za odpověď. Mohu se zeptat jak to máte např s plynoměrem, elektroměrem? To jste si nechali od plynaře osadit jen např. před kotel, nebo sporák plynoměr kvůli Vaší spotřebě, nebo jste si udělali druhou přípojku pro Vaši bytovou jednotku. To stejné mě zajímá i u elektriky. Voda tam to myslim ani nejde pro jeden objekt jeden patní vodoměr a v bytech svůj jen orientační.

Od: ivik®
Datum: 22.02.13 15:55
avatar

Ano, máme pro každý byt ve sklepě svoji přípojku na plyn a hodiny.Zeptejte se nějakého plynaře, ten vám poradí, např. kdo provádí montáž plyn. topení v domech.Nebo asi existují měřáky přímo v bytě, to ale nevím určitě.Hodiny na el. máme každý v chodbě před bytem a pak hodiny na společnou elektriku .To byvám zase poradil elektrikář, jak to udělat ve vašich podmínkách.Při dnešních enách energií se vám investice určitě vyplatí.Dříve jsme měli vodoměr jeden a rozpočítávalo se to na lidi.Před 2 lety se sem přistšhovala mladá rodinka a díky za to, že vodoměry máme každý svůj, protože já spotřebuju za rok cca 30 kubíků a ta rodinka 150 kubíků a i kdyby se to rozpočítalo, dělala bych jim štědrého sponzora, neboť mladá paní slovo šetřit vůbec nezná.Bude to trochu lítání , financí, zařizování, ale určitě se to vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.