Plynový kotel do chodby?

Od: Datum: 21.02.13 08:03 odpovědí: 2 změna: 21.02.13 18:03

Dobrý den, chci nechat namontovat kotel plynový se zásobníkem do části uzavřené chodby. Jedná se o kotel provedení turbo odkouření na fasádu. Jde mi o to zda je možné dle norem tento kotel osadit do malé uzavřené místnosti o objemu cca 6 m3 bez okna.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.13 10:24
avatar

I to je možné,ale je nutno do místnosti zajistit dostatečný přívod vzduchu,Podle normy,nevím to přesně, ale je to kolem 500cm2 .Domnívám,se také,že odkouření na fasádu není dnes povoleno,musí být zajištěn odvod spalin nad střechu.Detaily snad bude tada někdo znát.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.02.13 18:03
avatar

ANO, je to možné, bez jakýchkoli problémů. U těchto kotlů je předepsána pouze minimální vzdálenost od hořlavých materiálů (třeba od dřevěné stěny) v řádu několika centimetrů. A potom je třeba nechat určité místo před kotlem kvůli servisování.

doplněno 21.02.13 18:05:

JABRAKA: turbokotel nepotřebuje přívod vzduchu z místnosti, má komín. A odkouření na fasádu je už zase povoleno, tak, prosím, nemaťte tazatele svými teoriemi, díky!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.