Schodišťový automat vc. pohybové čidlo

Od: Datum: 20.02.13 17:23 odpovědí: 3 změna: 21.02.13 14:31

Dobrý den,

mám doma v chodbě schodišťový automat Elko CRM-4 a dle schematu zapojený pro spouštění osvětlení 2-mi tlačítky N vodiče (na začátku a konci chodby).

Uvažuji přidat ještě fotobuňku jako třetí tlačítko. Ale jak ji zapojit, včetně natažení vhodného kabelu?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 20.02.13 17:38

Napadají mne dvě možnosti:

- přepojit tlačítka na spínání fází místo nuly, pak by s PIRkem nebyl problém, při sepnutí dává fázi. Elko by bylo nutné přepojit...

- PIRkem spínat relátko (třeba DIN) se spínacím kontaktem, přes který by se spínala nula do Elka...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.13 08:45
PIR čidla mají nastavitelný doběh a citlivost a čidlo které zabrání rozsvícení ve dne za dobrých světelných podmínek. Osobně bych se vůbec nebál vypínače a schodišťový automat úplně vyřadit. Za předpokladu že čidlo bude vidět na celou plochu chodby.
Dal jsem si vedle osvětlení chodby ještě LED pásek který spíná čidlo. Problém je, že dokud tam jsou vypínače tak má člověk tendenci na chodbě zhášet a tím vlastně furt rozsvěcí ;)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.13 14:31

Dobry den, jak to mame zapojene opravdu nevim. Mame na schodistaky dane tlacitka ajeste cildo pohybu, kter rozveci LED. Bohuzel cidlo je vybavene casovacem a nekdy se stane, ze po automatickem zhasnuti LED nejde LED zase pustit ani cislem, ani tlacitkem. Bohuzel nevim proc. Tak si na to dejte pozor

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.