Konstrukce na sušení palivového dřeva

Od: Datum: 20.02.13 13:29 odpovědí: 10 změna: 20.02.13 17:32

Ahoj. Jelikož topím dost v krbových kamnech, tak potřebuju postavit na zahradě nějakou konstrukci na sušení naštípanýho dřeva. Nevim, zda jí mám nechat udělat od zámečníka (celokovovou), nebo si to udělat ze dřeva. Nemáte zkušenosti a pokud možno třeba nějakou fotku či plánek, jak by to mohlo vypadat. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 20.02.13 13:42

Záleží na tom, kolik do toho můžeš vrazit peněz, kolik svého času, eventuelně, jestli máš svoje dřevo nebo kupuješ... Taky kde to bude umístěné. Já mám jen přístřešek z kulánů, protože to je v místě kam já ani nikdo jiný nevidí a kulány z vlastního lesa. Kupoval jsem jen prkna na střechu a ipu. Soused má pěkný třevník s kovovou konstrukcí, pobitý palubkama, protože to má u cesty na očích a druhý soused na to kouká z okna, takže má vyloženě ozdobnou celokovovou klec. Výběr, tvar a vzhled bude na tobě a tvých možnostech.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.13 14:01

mam klasiku dřevník 3x3m-rám je z trámů10*10a mezi nimy ma výpln karisítě 8mm oko 10x10,zaklopeno plechem.naházím naštípané dřevo a krásně to větrá,když tak na zimu hodím plachtu ze strany -bohužel po 2 letech se rozpadla*smich*,jinak to mam jako schovku na žebřík,suší se na tom cibule česnek,záleží na penězích,nejlevnějc asi karsít do kruhu a zaklopit z vrchu

Datum: 20.02.13 14:03

a tak

Od: jklk
Datum: 20.02.13 13:49

Stačí cokoliv kde dřevo větrá (i odspodu - mezera od země min. 10 lépe 20 cm) a nad sebou má stříšku, trošku přesahy když prší šikmo. Obhlídněte dřevníky ve vašem okolí nebo hledejte fotky na netu (google)

Datum: 20.02.13 14:10

Vše je o penězích a estetice.

Nejlevněji vyjde kari síť 5x10x10 (počet sítí dle velikosti) stočená do kruhu, nebo 3x3 metry ze 4ks a zastřešení co dům dá...

Páč dřevo potřebuje průvan...

doplněno 20.02.13 14:11:

nežli dopíšu, jsou i fotky...

Datum: 20.02.13 14:25

asi takhle milane :) jinak jak kdo umí

doplněno 20.02.13 14:29:

ale chtěl jsem sem dát foto toho kruhového ,nejde-ale najdete to tady na netu-dřevník kruhový

Datum: 20.02.13 14:32

Ano, nějak podobně, jen si myslím, že 8mm je zbytečně hodně, 5-6mm musí stačit..

Od: paw®
Datum: 20.02.13 14:22

Doma susime drevo i normalne jenom ulozene v hrani (konce lozene do krize) a prikryte starsim eternitem nebo staryma pasama (kurty). Hlavni ale je, aby to melo dostatecnou kapacitu, pac mopkre drevo je na topeni udealni az za 2 roky.

Datum: 20.02.13 14:34

Nejjednodušší skladování dřeva na topení.

JABRAKA

Od: ladaadal*
Datum: 20.02.13 17:32

Sakra, teď to nemůžu nikde najít, ale přišel mi mail s celou galerií, jak si lidi se dřevem hrají při rovnání. Strom, motýl, letící orel, obličej. Vše jen z různých truhů a různě položených naštípaných polen. Ale z toho by mi bylo líto pak něco brát na topení. :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.