Balkon dlažba a obklad

Od: Datum: 20.02.13 10:18 odpovědí: 4 změna: 20.02.13 14:42

Rád by si ujasnil lepení dlažby na podlahu a obkladu na stěnu jedná se o balkon.Musím zdrsnit stěnu, která je natřená fasadní barvou pod nalepení obkladů? A jestli při lepení dlažby musím navlhčit potěrový beton a lepidli nanést na dlažbu zubatou stěrkou 10 x10 mm, jaké použít lepidlo, spáry budou 5mm (umělohmotné kříže na spáry) Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.13 10:44
avatar

Beton pod dlažbu nevlhčit,jaký je je drolivý čí pevný a čistý?Pkd je pevný a čistý,tak jen mrazuvzdorné flexilepidlo a zubákem desítkou natáhnout.,pokud drolivý nepevný,tak buďto odstranit nebo hloubková penetrace.Fasáda-jakou barvou? je to barva nanášená štětkou nebo z druhu fásádních silikátový,silikonových atd fasádních pastovitých omítek?Pkd klasická barva tak oškrábat a asi hloubkovou penetraci jinak asi nic .

doplněno 20.02.13 14:23:

To Kjanik-ale od čerstvého betonu tak bez zubáku ,ale na starý a tím síš že není profík tak je zubák potřeba!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: georg*
Datum: 20.02.13 13:06

Beton na podlaze je pevný a čistý a barva stěny je "primalex procolor akrylátová fasadní báze -vysoce paropropustná, omyvatelnost10000cyklů, odolné proti vnějším vlivům. Nanášel sem ji válečkem a v rozích štětcem.

Od: kjanik112*
Datum: 20.02.13 11:04

Jestli chceš, aby ta dlažba byla kvalitně udělaná, tak zubatý hobl ani omylem. Já ho ve svém vercajku vůbec nemám, a taky nemám žádnou reklamaci. Ten k nám přišel po revoluci ze Západu, protože tamní stavební dělníci si neuměli udělat kvalitní, rovný beton(Jugo, Arabáši a pod). Na kvalitní, rovný beton se lepí dlaždice celou plochou, samozřejmě je to pracnější, ale trvanlivost sto a jedna.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.02.13 14:42
avatar

Když lepím dlažbu,menší plochu,tak nanáším lepidlo přímo na dlaždice.Křížky používám malé,ne 3 mm.Vkládám je jen jako kolíčky,na výšku.Líp se vyndávají.Vždy dva a dva na jednu stranu.Když není někdo mistr lepič,je lépe použít hřebenové hladítko.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.