Nastavení tel. antény

Od: Datum: 19.02.13 13:04 odpovědí: 7 změna: 03.03.13 15:30

Dobrý den. Poraďte prosím, jak nasměrovat tel. anténu. Mám tzv. matraci a bydlím cca 2 000m od tel. vysílače Hošťálkovice. Mám ji ale nastavenou na vysílač Hladnov. Při chození kolem televizoru je obraz i zvuk přerušovaný, ale jen na programech ČT. Ostatní programy jsou bez poruch. ( Nova, Prima, Barandov a pod.)

Antenu mám na střeše a přístup teď v zimě je dost obtížný. Mám anténu přesměrovat? Bude to lepší?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.13 13:16
avatar

V dnešní době digitálního vysílání je trochu rozdíl i v příjmu TV signálu.Anténu masměruješ na vysílač,který je nejblíž a kde máš zajištěný příjem všech vysílaných multiplexů.Vysílač 1

Vysílač 2

Vysílač 3

Multiplex

1

2

3

Kanál

54

37

51

Výkon

10

10

10

Polarizace

horizontální

horizontální

horizontální

Hladnov vysílá všechny tři multiplexy,tudíž bych nasměroval anténu na tento vysílač.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.13 13:17

osobně čím blíž vysílač tím lepší signal-2km to by mělo jít i na pokojovku,chytám z 40km na antenu a bez problému,našel jsem tu na poradte mapu vysílačů a tam si najdete svuj dum a orientaci a nastavíte to vudči vysílači docela přesně.jinak i na 40km vzdálenost mě to bere pokojovka od mále přenosné tv,ale občas to vypadne

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.02.13 17:51
avatar

Rozhodně s pajarsem souhlasím

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 00:56
avatar

Kamaráde myslím že příjem z nějaké vzdálenosti néní ta k rozhodující,ale co hraje obrovskou a důležitou roly má a vysílá vysílač v jaké síle a to se dá po domácku zjistit pouze pomocí MĚŘÁKU UROVNĚ SIGNALU DVB-T a ten si bohužel musíš koupit za korunky.Mě sice stál 600kč nebot mám universální i pro satelit,ale tobě bude stačiti za300kč.Bydlíš v Praze,tak si skoč na MODŘANSKOU 409/68F a poptej se na to.Jinak je to internetový obchod www.dipol cz.Jinak asi těžko sám najdeš ten nejsilnější signal,pokud by sis nevzal televizy na střechu také.Já koukám na vysílač multiplex 3 ze vzdálenosti10km a na vysílač multiplex 4 15km a vše zatím šlape,ale mám čistej výhled na vysílač,což je pro mě plus a druhé plus je nová plazmová televie,která má všechno pro příjem dvb-t zabudované v sobě v takovém poměru, že je to až udivující o proti starým televizorúm.Holt Panasonic si buduje jméno.

TAK AHOJ SAMOUK*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.03.13 02:21
avatar

Dobrý den, patrně nebudou ostatní souhlasit, ale již při spouštění DVB-T vysílání bylo všude uváděno, že anténa "matrace" není vhodná (a hlavně polská síta s předzesilovačem). Lepší je anténa směrová, která nebere signál z boku. Já mám směrovou (Logaro) a i tak mám občas stejný problém. Stačí v TV nebo set-top-boxu aktualizovat naladění kanálů a je to zase půl roku OK. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 06:10
avatar

*cteni*Máte pravdu pane Ben,síto anténa je širokopásmá a bere signal ze všech směrů,proto néní tak výkoná,jako je směrová,která má lepší směrovací diagram a je více vhodnější pro dálkový přijem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 15:30
avatar

Tak nějak to tu ještě nikdo nezmínil, ale v první řadě není v pořádku, že se obraz rozpadá, když chodíte doma okolo televize. Takže napoprvé bych se zaměřil na svod (kabel), jestli není přerušený nebo zkratovaný. Špatně provedené konektory dokáží také divy... Tipl bych závadu tam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.