Bytové umakartové jádro

Od: Datum: 19.02.13 11:55 odpovědí: 5 změna: 19.02.13 19:55

Předchůdce natřel umakartové jádro olejovou zelenou barvou což se nám nelíbí. Dověděl sem se o úpravě a to nalepením dekorační juty.Juta se dá koupit ale nevím čím ji nalepit, jestli musím upravit natřený povrch zdrsněním a jastli je vhodný povrchový nátěr latex který si natonuji maliřskými tonovacími barvami, aby byl povrch omyvatelný a hlavně odolný proti vodě a vodní páře.Děkuji za každou užitečnou radu a jestli má někdo fotky rád by je viděl pro inspiraci. Jestli existují i jiné úpravy i ty by mě zajímaly. Děkuji všem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.02.13 11:59

Když sečtete ty starosti, cenu materiálu, práci aj., tak se vám vyplatí to vyzdít.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.13 12:45

Kdysi jsem tu dekorační jutu lepil do interiéru,ale už by mě k tomu nikdo nepřiměl.Dokonce to pak i hezky vypadalo.Do koupelny bych ti to určitě nedoporučil.Pokud ti ten dekor utkvěl v hlavě,zkus dekorační DC-FIX tapety,ty jsou k dispozici i v textilních dekorech.Dělal jsem kuchyňské skříňky,kam jsem lepil tenkou dekorační koženku.Používám disperzní lepidla(Herkoles)

JABRAKA

Od: ivik®
Datum: 19.02.13 15:12

Docela hezky vypadá i samolepící omyvatelná tapeta, dobře se s ní pracuje a je odolná vlhku.Jako nouzové řešení jsem ji použila v koupelně, kuchyni i záchodě.Pak jsem viděla v Ptákovi Loskutákovi, žese namíchala taková směs , vypadalo to jako mletý polystyren a to se dalo do nějakého lepidla a pak se to roztíralo na povrch zdi, umakartu, podlahy apod. Ale bohužel nevím, jak se to jmenuje.Poptejte se v nějakém obchodě, např. v OBI a pod. Ta směs byla také odolná proto vodě, byla v mnoha barvách...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.02.13 17:57

Georg:

Zkus navštívit prodejnu tapet,půjčit si katalog DC-Fix.Další možnost je pak nanesení Benátského štuku.Je také možnost na povrch nalepit desky Abitibi.Ale nakonec se mi jeví jako nejjednodušší nalepení obvyklých obkladů.

JABRAKA

Datum: 19.02.13 19:55

tento dekorační prvek do koupelny tedy nedoporučuji.Umakart se dá však snadno navrtak malými vrtáčky a do nich lze šroubovat šroubky. Na šroubky pak zavěsíte cokoli. Kupelnu bych vytapetoval koupelnovou tapetou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.