1xJunkers kotel je vhodný?

Od: Datum: 18.02.13 21:13 odpovědí: 6 změna: 19.02.13 11:44

Dobrý den,

poraďte je vhodný tento plynový kotel por vytápění a ohřev vody do bytu 2+kk, 57m2, novostavba,plastové okna.Odběr vody 3 místa (dřez,vana,umyvadlo)

děkuji

http://kotle.heureka.cz/junke…eraclass/specifikace/#section


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 22:33
avatar

Naprosto bez problémů dostatečná dimenze s patřičnou rezernou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.02.13 23:20
avatar

Dobrý den, obecně - Junkers je špičková kvalita a dobrá volba. V tom odkazu jsou i zajímavé recenze, tak si je přečtěte. Je to turbo, tak nemusí být vložkovaný komín, protože by měl být odtah přes zeď.

S tím je nutno počítat při jeho umístění. Zdravím!

doplněno 19.02.13 00:31:

hop - souhlasím, ale ve specifikaci je uveden odtah přes zeď. Navíc, tazatel neuvedl, zda to bude náhrada stávajícího kotle, patro domu ani umístění kotle. Myslím, že to vše uváží při rozhodování.

doplněno 19.02.13 02:31:

hop - OK

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 18.02.13 23:41
avatar

Obecně vzato, je to dobrý kotel a dobrá značka. Ovšem jeho výkon je vzhledem k vytápěnému objektu značně naddimenzovaný. Menší výkon však není možný kvůli ohřevu TUV. Možná bych doporučil se ještě poohlédnout po nějakém kotli se zásobníkem, případně počkat na názory dalších rádců...

doplněno 19.02.13 00:16:

Mimochodem, turbokotel nemusí mít odtah skrz zeď, je možnost odvádět spaliny i vyvložkovaným komínem. A to buď jednoduchou vložkou s odděleným přisáváním vzduchu nebo dvojitou vložkou. Povolená délka odkouření je pro každou značku a typ kotle jiná a je uvedena v dokumentaci...

doplněno 19.02.13 02:16:

BEN: netuším, jakou "specifikaci" máte na mysli, schválně jsem koukal na dokumentaci konkrétně k tomuto typu a žádné podobné omezení jsem tam nenalezl. (Samozřejmě jsem hledal na junkers.cz, heureka pro mne není ohledně technických parametrů relevantním serverem...) Mimochodem i já předpokládám, že tazatel se chce rozhodovat na základě určitých rozumných názorů, proto jsem uvedl i jiné možnosti řešení odkouření...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.02.13 07:50

Junkers je dobrá značka. Kdysi(nevím jak dnes) proslulá jako "bezúdržbový držák". Ale v tomto případě budete mít problém s regulací. Ten výkon kotle je pro vaše potřeby hodně velký a kotel pojede sice díky modulaci plamene na malý výkon a tudíž s malou účinností. Obecně nejlepší účinnost se vždy uvádí při plném výkonu kotle. Bohužel tenhle výkon potřebujete kvůli ohřevu vody. Já osobně bych doporučil, pokud máte místo, na ohřev TUV nějaký nepřímotopný ohřívač vody, ohřívaný vodou z okruhu. Potom by Vám stačil levnější a spolehlivější kotel, bez ohřevu TUV a s menším výkonem. Odhaduji tak do 12-15kW. na peníze to asi vyjde na stejno, Potřebujete jen trochu místa navíc, a komfort je neporovnatelně lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.02.13 11:44

Koukal jsem do specifikace kotle. 6,5l TUV za min. je hrozně málo. Půlka vany vám nateče tak za 10-15 min. A nesmíte přitom pustit vodu do umývadla, do dřezu, a během ohřevu TUV to ani netopí. Dobře si to rozmyslete, jestli tohle chcete. My to tak dřív měli a je to dost otrava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.13 07:56
avatar

Je to dobrý a vyhovující kotel, funguje potichu a bezproblémově, výkon se dá nastavit v dost širokém rozmezí. Mechanicky je ale složitější. V případě poruchy budete muset volat servis. Sám ho neopravíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.