Která plíseň je jedlá?

Od: Datum: 18.02.13 14:09 odpovědí: 9 změna: 19.02.13 20:41

Nevíte, jak je to s plísní z nivy? Mám v krabičce kus nivy, na ní položený chleba - za den na něm vyrašila zelená plíseň, vypadá že "přelezla" z nivy - vyhodili byste úplně všecko, nebo je niva OK? děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 14:20

KDybys našla lahev a v tom jakousi "vodu" čirou a bez zápachu, vypila bys to? Já si myslím, že ne. O čem nevím co to je, tak radši nepiju, nejím. ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.13 14:27

Rozhodně bych vyhodil všechno.

Datum: 18.02.13 15:25

tak to určitě nejez to je plíseň ale absolutně jiného typu.hnilobná,pokud si chceš zaneřádit organismus a pěkně se po kvuli 20kč,tak hurá do toho,myslím si že prášky na prujem a ty muka budou stát za to*zed*

Datum: 18.02.13 16:24

děkuji, já si to myslela... jííst to nebudu - ale zajímalo mě, jak to vlastně s těmi plísněmi je, jestli se šlechtěná plíseň ze sýra může přesunout na chleba, nebo ne...

Od: mudrsova
Datum: 19.02.13 13:59
Paní Mindo, plíseň která Vám vyrostla na krajíci chleba bude jistě toutéž plísní, která se nacházela v pochoutkovém sýru. Její škodlivost pro lidský organismus bude taktéž minimální, ale v případě obav ji seškrábněte nožem.

Datum: 19.02.13 14:21

To si ze mě děláte ještě slušně řečeno zadnici né? *sok* "Seškrábnout plíseň" Klasická hláška. Jenže to co je vidět ta plíseň je pouze rozmnožovací část. Samotná plíseň je dáááávno prorostlá skrz CELÝ kus jídla.

doplněno 19.02.13 20:26:

Jo a vy jste tu plíseň viděla? Kde berete tu jistotu že je to opravdu ta "dobrá" plíseň?

Od: mudrsova
Datum: 19.02.13 14:34
Dobrý den. V případě tazatelky se jedná pouze o plíseň neškodnou, tzv. ušlechtilou. Jedná se tedy spíše o estetickou úpravu povrchu krajíce před další konzumací, nežli o dokonalé odstranění plísně.

Datum: 19.02.13 16:26

Nacházet se zde jeden z našich bezdíků (a nejen našich-zimu tráví v pardubicích,pohybuje se po celé ČR-v ahraničí nee-po otevření hranic s tím měl problémy,s tamní stravou, konkrétně v "A") tak ten by to vysvětlit co můžeš bez problémů snist a co ne! O jedné tučím černé a šedivé říká že tu nee ale zelenou ano (že je to penicilím)do tyčný má "matfys" a i přesto,že je bezdomáč tak má přehled,znalosti a hlavně chování za něž by se nemuseli stydět ani někteří "podnikatelé-zaměstnavatelé"ale po té co se sním rozvedla manželka tak "zblbnul",je to snad již 4Oroků co je bezdomáč.

doplněno 19.02.13 21:07:

Jj já bych tomraději také vyhodil i když si myslím,že by neuškodila.

Datum: 19.02.13 20:41

diesel, no vidíte, ta "moje" plísen je zelená, tak by to měl být podle vašeho "bezdomáče" jenom neškodný penicilín...

chleba jsem samozřejmě hned vyhodila, nic z něj seškrabovat nebudu...

ale ta niva pod ním, ta se mi zdá být plesnivá úplně normálně, tak je mi jí trochu líto... ale váhám... proto se tu ptám...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.