Kolik stojí 1m2 orné půdy?

Od: Datum: 18.02.13 12:44 odpovědí: 10 změna: 19.02.13 14:47

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte kolik se pohybuje cena za 1m2 orné půdy? Chceme koupit od souseda kus pozemku zatravněného , nejedná se o stavební pozemek .Je to prostě jen louka . Děkuji za odpovědi .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 12:47

mě soused nabízel 10 kč za M2 což se mi zdá strašně málo*bum*tak jsem mu to neprodal*frajer*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.13 12:48

Na tohle se jednoduše odpovědět nedá. V každé lokalitě bude cena odlišná, někdy i dost výrazně. Navíc píšete orná půda a vzápětí louka. I v tom je podstatný rozdíl. Poptejte se na Vašem katastrálním úřadě na konkrétní pozemek.

Ohodnoceno: 2x

Od: trznicena
Datum: 18.02.13 13:01
Tržní cena se nejčastěji pohybuje v rozmezí od 7-17Kč/m2 zemědělské půdy.

Datum: 18.02.13 13:01

Když potřebujete prodat ornou půdu, pak málokde vám za větší pozemek dají více než 10 KČ za metr, protože solární boom je pryč. Jestli ale chcete koupit louku, pak jsem zaslechl něco o 100 KČ za metr čtvereční. Rozdíly budou samozřejmě taky podle lokality a podle toho, jaké vztahy máte se sousedem.

Zkuste se mrknout sem

http://info.dh.sweb.cz/OBCE/D…/CS/udaje/Zakony/Zcenypoz.htm

Od: hurikan*
Datum: 18.02.13 13:07

Ze sousedem mám velmi dobré vztahy , je to od manželky vzdálený příbuzný .

Datum: 18.02.13 13:26

Pokud se jedná podle katastru o skutečně ornou půdu - zemědělský pozemek a jde o větší plochu cena se pohybuje okolo 15,-/m2, ale i méně. Záleží taky dost na tom, jak je daný pozemek přístupný. S menší a lukrativnější plochou se cena zvedá. Ovšem někteří šílenci chtějí třeba i 150,-/m2. Louka nebo-li trvalý travní porost už bude mít cenu zcela jinou a to s ohledem na velikost plochy - opět a možnosti zda lze v budoucnu pozemek převést na stavební.

Od: paw®
Datum: 18.02.13 13:48

Kvalite pudy se rika odboprne bonita pudy. A k jejimu urceni je vice parametru. Asinejrychlensi nahled lze ziskat tady>

http://www.bioreality.cz/pole…u-pastvinu/cena-pudy-dle-bpej

cislo BPEJ ziskate z nahlednuti do katastru nemovisoti a tam vam vyjede.

Datum: 19.02.13 12:20

Cena je taková, na jaké se dohodnete, jiná není.

Datum: 19.02.13 12:37

no když se dohodnete třeba za 1kč a smlouvu podepíšete muže to každému být fuk,vyměřit,daný kus,zapsat na katastru a je to,jde o to kde to je,jaká je bonita,jáký je přístp k poemku,zda tam není nějaké břemeno(položená elektřina,plyn či ropovod)nebo to není třeba v nějakém ochraném pásmu,pak podle toho se cena odvíjí,zajděte na katastr poptejte se a oni vám rádi vyhoví,ceny pozemku pomalu ale jistě rostou

Datum: 19.02.13 14:47

Děkuji za radu, ale na katastr nepůjdu, vyhovím si sám. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.