Zvlněný DTD parapet

Od: Datum: 18.02.13 11:24 odpovědí: 3 změna: 19.02.13 08:24

Dobrý den,chtěl bych Vás požádat o pomoc s rozhodování při řešení problému.Koupili jsme byt a začali kompletní rekonstrukci. Než jsme vybrali stavební firmu, nechali jsme si udělat plastová okna a k nim dřevotřískové parapety Postforming V100 (vlhkuodolné).

Následně jsme vybrali firmu a začali kompletní rekonstrukci. Jedna z firem, která dělala nabídku byla shodou okolností i ta, která montovala okna.

Vzhledem ke kompletní rekonstrukci se vysekalo staré topení a začaly se řešit hrubé stavební práce, bourání a stavění příček a pak omítky. Podlahy budou řešeny až po položení přívodních trubek k radiátorům.Problémy začaly ve chvíli, kdy se udělaly omítky a v bytě vznikla vlhkost. Samozřejě díky tomu, že se v bytě pořádně netopí (zedníci si přitápějí el. přímotopem), vlhkost se sráží na studených oknech a stéká na parapety. Z parapetů mírně vzlíná do omítky ostění okna a hlavně došlo k tomu, že se laminátový povrch parapetu zvlnil. Stavbyvedoucí měřil vlhkost vzduchu kvůli instalací SDK podhledů a protože byla 68%, SDK odložil na později.Pozval jsem si majitele firmy, která dělala okna, ať se vyjádří, jestli se zdeformované parapety dají reklamovat, případně kde je chyba. Řekl, že je to tím, že se na parapetech drží voda, která jde do omítek a pak se natahuje zpět do parapetu. Prý je tam moc velká vlhkost a když se ještě netopí, musí se důkladně větrat.Následně jsem věc řešil se stavbyvedoucím, který mi tvrdí, že se každý den větralo a utíraly se parapety, že se vlhkost sráží rychle a téměř se nestíhají parapety utírat.Otázka zní, došlo zde k zanedbání povinností některé ze stran? Až když problém vyvstal, jsem se dozvěděl z internetu, že v místnosti nesmí být vlhkost větší než 60%. Ale nikde není uvedeno, co se parapetu může stát. Měl mě okenář upozornit, že při dělání omítek bude byt vlhký a že parapety snesou jen 60%? Měl stavbyvedoucí dohlédnout na to, aby se náležitě větralo tak, aby nedošlo k poškození již instalovaných parapetů, tedy poškození majetku? Mohu vůbec po někom vymáhat náhradu škody, popř. opravu na jeho náklady?Neumím tento problém vyřešit, neznám odborná stanoviska ani odborníky, kterých bych se zeptal.Děkuji za odpovědi.S pozdravemMrůzek PetrSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.13 11:42

dle fotek je to mokré jako prase,to se není čemu divit,nabobtná to a tím je hotovo to už nikod do kupy nedá,vyhodit,v tomto případě bych tam dal ty parapety až na konec,kor jestli jsou zazděné ve zdi a hrany si myslím neošetřeny,tak to je konečná,kdo se staral o větrání? jinak pokud jsou parapety přilepeny na pěnu a i v té podkladové liště pod oknem tak upřímnou soustrast s vyndáváním,dal jsem si jeden parapet přiříznout na šířku nezamezil vniknutí vlhkosti z místá řezu,jelikož tam vlítla vlhkost (manželka přelila kytky a já blb to nepřisilikonoval )parapet se zved tak až něšlo otevřít křídlo,ale dostat ho ven byl porod,samozřejmě rozsekanej na kusy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.13 11:49
avatar

Oprava musí jít jednoznačně za tím kdo provádí stavební práce, jeho činností došlo k poškození stávajících parapetů a je tedy za škodu plně odpovědný .

doplněno 18.02.13 11:52:

Parapet dle foto není poškozen, ale zcela zničen a nápravu je třeba zjednat rycje protože pod parapety se začně / pokud už nezačala / tvořit plíšeň, která prostoupí i do zdiva a je zaděláno na citelný provlém.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wors
Datum: 19.02.13 08:24

Tak uvidíme, stavební firma se dušuje, že na 99% o není její chyba, že si seženou expertízu, že nám parapety věmní na své náklady a že v případě, že bude chyba na straně okenáře, klidně budou vymáhat peníze po něm.

Každopádně jsem dohodl konfrontační schůzku mezi stavbyvedoucím a okenářem, tak jsem zvědav, jak to dnes dopadne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.