Plexisklo na sprchový kout?

Od: Datum: 18.02.13 00:01 odpovědí: 24 změna: 18.02.13 13:18

Dobrý večer. Prosím Vás o radu, která mi ani teď nedá spát. Už více problémů jsme měli po přistěhování do rodinného domku (podkroví) a je tu další. No, kopupelna není nepěkná ale je nedodělaná. Jedná se o sprchový kout. Máme holý sprchový kout, jen se spodním panelem s odpadem. Vše je jinak dokola obloženo. Nastává problém u sprchování a to ten (jasný) voda šplouchá na zem a musí se pořád jen utírat a je to velmi nepraktické, dokonce hrozí úraz. Samozřejmě nás hned napadl smrchový závěs ale po vyměření by stejně nezasahoval úplně až do sprchového koutu a voda by tak stejně stékala po plášti na zem. Zasunování pláště u skosené stěny - fakt nevím. Přemýšlel jsem a žádné skosené jádro sprch. koutu tam nedám. Pak mě napadlo jestli by nebylo možné nechat si na míru uříznout 2kusy plexiskla a zkusit jeden připevnit i přes schodek k levé části a u druhého vymyslet posuvný systém. Jenže dovnitř bych druhý plát skla nezavřel vůži malé délce vstupu do koutu. Snad jste mě alespoň částečně pochopili. Sám si nevím rady a tak kdyby Vás cokoli napadlo budu moc rád. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.02.13 00:04

Nakresli plánek - pro názornost... ;)

Jen - namísto plexi bych asi volil dutinový polykarbonát - je výrazně lehčí, takže by nepotřeboval tak ´masivní´ kotvení jako plexi (a je sice průsvitný, ale neprůhledný - to taky může být výhodou), mám dojem, že je i levnější...

doplněno 18.02.13 00:13:

No - zkus nakreslit ten plánek - takhle nemám představu, ´kam se co vejde´... A na panty bych (možná) volil hliníkové profily - např- http://www.alupa.cz/hlinikove-profily , dá se z toho poskládat leccos

doplněno 18.02.13 00:31:

Polykarbonát - http://www.polykarbonat.cz/polykarbonat-rovne-desky/

doplněno 18.02.13 00:45:

Sákryš - teprve teď jsem si všimnul fotky...

Asi bych udělal dveře skládací (´harmoniku´), připevněné na zeď na pravé straně (vyšší), kolejnici na hranu vaničky (čepy pro kolejnici do dutinek), horní hranu seříznout podle šikminy (s větrací mezerou - a asi bych se snažil vymyslet odtah ven). Při použití polykarbonátu tloušťky 10 mm a čtyřech lamelách (á cca 22 cm) dveře zúží světlost vstupu o cca 50 mm (což se ´dá vydržet´), v zavřeném stavu by je na stěně nad poličkou udržel i magnet.

doplněno 18.02.13 00:49:

Jo - na té poličce (sedátku) by silikonem přilepená kolejnice kromě ustavení lamely dveří i vyřešila stékání vody mimo vaničku.

doplněno 18.02.13 01:07:

No - hotové dveře ´akorát´ neseženeš a než nějaké upravovat, to je snazší je udělat rovnou - kukni někde na ten materiál a hliníkové profily (je jich vcelku slušný výběr) a uvidíš... ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: onndra*
Datum: 18.02.13 00:06

Díky za tip , jen ale jak vymyslet otevírání a zavírání ...

Datum: 18.02.13 00:57

Díky, dost zajímavá a celkem reálná rada. Jen doma sám udělat harmoniku s polykarbonátu či čehokoli ... no nevím nevím. Ledasco zvládno ale tohle by byla teda velká premiéra. ... Snad možná nějaké dveře sehnat ... jenže většinou jsou neprůsvitné až na pár sklíček ... což by do koutu bylo málo. Ale vím jak si to myslel ...

Datum: 18.02.13 01:14

A co myslíš kdybych trochu zakombinoval ... není to ultra dobré ale třeba by to šlo ...

doplněno 18.02.13 01:16:

Možná bych ale ten závěs musell dát rochu výš, protože takto by mě asi trčela trochu hlava ( není až takový problém)

Datum: 18.02.13 01:18

To by taky šlo - plexi (i tady bych ale volil polykarbonát) můžeš ke stěně vodotěsně zatmelit silikonem, takže ta nižší strana je ´vyřešena´ - já jenom nesnáším závěsy - :-D - lepí se na kůži, občas vyklouznou (voda pak teče ven) - taky jsem jej pár let měl.

doplněno 18.02.13 01:21:

Ale jo - ´konstrukčně´ je to výrazně jednodušší. A - pokud by ses posléze rozhodl, můžeš i tak namísto závěsu dodělat dveře...

;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.13 01:23

HMM no právě ... ten slavný závěs! Toho jsem se chtěl právě vyvarovat ... Jenže neříkám, že je to nejlepší ale zatím se dá říct ten nejpohodlnější způsob ale nechci to uspěchat ani odfláknout ... Stále je čas ... než se pevně rozhodnu ...

Od: luke237
Datum: 18.02.13 00:28

Je to stejna koupelna jako s tou zachodovou trubkou? Vypada to stejne ... To musel delat nejaky amater na zaklade svych zivotnich zkusenosti z doby pred 1989, ktery si neprecetl, jak se veci v poslednich 20 letech delaji. :(

Zkusim se podivat po tom dutinkovem polykarbonatu. Zni to zajimave a jeste jsem o tom neslysel.

Osobne bych to zavesil na to stenu, kde jsou dvere a oteviral to cele az ke dverim. Jestli se to nevytoci kolem umyvadlo, tak bych pridelal uzky pruh sirky te policky u veny na venkovni zed a otacel jen dvere sirky te vanicky. To uz se snad kolem umyvadla vytoci.

Datum: 18.02.13 00:37

JJ to je přesně pravda

doplněno 18.02.13 00:38:

Je to jen na rychlo nakres...

Datum: 18.02.13 01:40
Cele vyklapeci dvere v celku (cervene = okraj plexiskla/dutinove polykarbonatu), modre = pant

Datum: 18.02.13 01:42
Verze s pevnym plexisklem nad "sedatkem" a vyklapecimi dvermi jen nad vanickou. Vyska dveri je pochopitelne volitelna.

Datum: 18.02.13 01:44

tohle uz je zajímavější... já pořád zkoušel možnosti otevírání do leva ...

Datum: 18.02.13 01:51
Psal jsem uz ve svem prvnim prispevku, ze bych to oteviral smerem ke vstupnim dverim. Je to prave z toho duvodu, ze tu pravou stranu sprchovych dveri nemuzes otevrit pod tu zkosenou strechu (oteviras vysokou stranu dveri do stale se snizujiciho se stropu), takze to musis resit opacne (otevirat nizkou stranu dveri do stale se zvysujiciho se stropu).

Datum: 18.02.13 01:55

To je mi jasne, proto jsem věděl že nemůžu vymýšlet obyčejný způsob otevíráví ... proto jsem přemýšlel , závěs, zasouvání ... pak ntu byl návrh harmoniky ... tenhle způsob je ale taky dost dobře reálný. díky

Datum: 18.02.13 01:59
Z toho nakresu neni jasne, kolik mista je mezi sprchou a umyvadlem (chybi pudorys), takze nevime, jestli se ty dvere vytoci nebo ne. Jestli se nevytoci ani ty s tou pevnou casti nad sedatkem, tak ti nezbyde nic jineho, nez udelat tu harmoniku (asi dvoukridlou. Idealni by bylo, kdyby se otevirala dovnitr, aby voda nekapala na podlahu, ale to uz by ti asi nezbylo misto ve vanicce, kam si stoupnout pri otevirani/zavirani, kvuli nizkemu stropu (musel by jsi stat v leve casti vanicky, kde je podle tebe vyska cca.160cm)

Datum: 18.02.13 01:55
Dalsi variata je ta, co mas uz na obrazku vyse se zavesem - pevne plexisklo nad sedatkem presahuje castecne i nad vanicku. Vhodne zvlaste kdyz predni strana sedatka neni uplne vertikalni a trosku se naklani na jednu stranu (doleva nebo doprava). Nevyhodou tohoto reseni je, ze si zmensuje sirku dveri, tedy vstupu do sprchu.
Jen jeste pripomenu, ze nevyhodou otevirani dvere doprava z mych nakresu, je to, ze se zrejme budou otevirat PROTI vstupnim dverim do koupelny. Na druhou stranu pokud koupelnu pouziva vzdy jen jeden clovek a dvere se zamykaji, tak to nevadi.

Datum: 18.02.13 02:07
Pro jistotu prikladam rychly nacrtek toho popisu z prispevku vyse:

Datum: 18.02.13 02:25

Předpokládám,že vanička je čtvercová, cca 65 x 65 cm, takže s tím ´pevným´ křídlem vlevo
- dvoulamelová ´harmonika´ otevíraná dovnitř (nad vaničku) neskýtá vevnitř dost místa na manipulaci
- trojlamelová už ano (pro ´štíhlíky´)
- libovolný počet lamel otevíraný ven (do koupelny) zhoršuje vstup do koupelny a voda z nich skapává mimo vaničku
- o jednokřídlých dveřích bych ani neuvažoval - otevřené by kolidovaly se vstupem do koupelny (problém se vstupem i odvětráváním sprchového koutu)
- závěs řeší problémy s prostorem, ale ne s komfortem

Datum: 18.02.13 01:43

No tak to by kolem umyvadla neprošlo určitě ... umyvadlo je ve vzdálenosti cca 35cm...

Datum: 18.02.13 00:32
Ta sprcha je opravdu udelana pekne blbe. Nejen ze je pod strechou, takze tam neni misto pro cloveka, ale nema ani odvetravani, takze veskera para a vlhkost se rozleze po cele koupelne. Coz mi pripomina, ze kdyz ty plexusklve dvere budou az ke stropu, tak se mozna ta sprcha par minutach tak zamlzi, ze nebude nic videt *sok*

Datum: 18.02.13 00:43

Jo to je fakt ze je blbě , ale ono se to možná zdá z těch fotek, že je prostor stísněný ... Rovná stěna až po strop má 2,5m a když si stoupnu já se svými 178cm uprostřed sprch koutu tak mě ještě zbývá cca 3 cm nad klavou i v šikmině. Na schodku máme zatím jen šampony ale právě jsem ho chtěl využít k sezení při sprchování , když se to vše zadělá. Teď to není možné ( voda by po schodku stékala dolů).

Od: dahol*
Datum: 18.02.13 11:17

Můžete mi prosím poslat na email info@sanita.cz nákres s kotama. Jená se mi o obrázek číslo 965878. Pošlu Vám kalkulaci na sprchové rámové dveře. A pokud mi na sebe pošlete v emailu i telefonní číslo, bude to jednodušší pro komunikaci.
David

Datum: 18.02.13 12:01
Jená se mi o obrázek číslo 965878

Pro upresneni pro ostatni: jedna se o tento obrazek z tohoto prispevku vyse.

Puvodni tazatel uz psal, ze tato varianta pro nej nepripada v uvahu, protoze dvere by nesly otevrit kvuli blizkosti umyvadla.

Datum: 18.02.13 12:02
Jeste jednou s opravenymi odkazy *zed*
Jená se mi o obrázek číslo 965878

Pro upresneni pro ostatni: jedna se o tento obrazek z tohoto prispevku vyse.

Puvodni tazatel uz psal, ze tato varianta pro nej nepripada v uvahu, protoze dvere by nesly otevrit kvuli blizkosti umyvadla.

Datum: 18.02.13 13:18

Dutinkový polykarbonát by byl vcelku dobrý nápad,kdyby se nejednalo u koupelnu.Tobě by asi dělalo problém vše utěsnit tak,aby se dovnitř nedostala ani vlhkost.V okamžiku se vytvoří vrstvička zelených řas,plísní.Pak zbude jen dvířka vyhodit a udělat jiná.My vyrábíme nerezová schodiště a k nim kupujeme plexi desky na výplně zábradlí.Myslím,že by to bylo dobré,i když ne levné.Ale když se dívám na ceníky,tak zase tak drahé to není

http://www.plexisklo.eu/publi…sklo-plexiglas-optical-hc.pdf

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.