Pozemek - menší chráněné území

Od: Datum: 15.02.13 21:28 odpovědí: 5 změna: 16.02.13 22:13

Dobrý den,

rád bych se zeptal, co pro mě jako vlastníka znamené, když je v katastru u Způsobu ochrany pozemku napsáno - menší chráněné území.

Nikde nemohu najít definici co to znamená.

Nevíte někdo, nemáte zkušenosti? Může to omezit výstavbu, nebo výsadbu rostlin?

Děkuji

Dvořák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.02.13 21:50

To znamená, že na vašem pozemku se vyskytuje něco, co není zcela běžné. Může tam hnízdit nějaký pták, může tam být vřesoviště, může tam růst nějaká vzácná rostlina ... prostě budete muset spolupracovat s ochranáři. Ti vám poví, jak se o pozemek starat a mohou dát předběžný souhlas za určitých podmínek k výstavbě. Stějně byste souhlas ochranářů potřebovala k projektu domu. Budou si diktovat podmínky, ale dají se splnit. Pevné nervy ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.02.13 22:03

Jistě že jde o omezení, já bych se podíval na zákon o ochraně přírody. Jinak to jistě umí vysvětlit na obci, tudíž bych položil dotaz tam, tedy orgán ochrany přírody.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.13 02:34
avatar

Prvně bych řešil, jestli nejde třeba o chybu. Já jsem koupil pozemek a taky jsem tam toto měl napsané a u toho - způsob využití: komunikace. Je to normální sypaná cesta, nic tam neroste, nic tam nežije, tak to z katastru vymazali jako zřejmou chybu. Jestli u toho Vašeho pozemku nebude jasné, proč je tam ta poznámka uvedena, možná to taky odstraní a budete mít po problémech.

Jinak s těmi chráněnými územími je to sranda. Poblíž tohoto pozemku je skutečné chráněné území včetně cedule, rostly tam vzácné rostliny. Přijeli od elektrikářů a komplet z toho pozemku udělali měsíční krajinu - je pod 400 kV vedením, takže pořezali všechny stromy a rozjezdili to náklaďákama... I když na ně lidi volali policii,nebylo to nic platné, stejně dokončili co začali. Potom zmizeli jako prd ve větru a po nich zůstala jen zničená rezervace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.13 08:52
avatar
Ja se jim nedivim blbnout kvuli neaky pos... kytce?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajina*
Datum: 16.02.13 22:13
Meli by Vam to rict na urade. V mensim chr.uzemi nesmite bez povoleni cokoliv kacet a co se chovu tyce, tak max slepice. Jde ale o presnou vyhlasku k dane oblasti... Info zkuste ziskat na Mu, katastru nebo stav.urade.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.