Jak opravit obrubu plotýnky

Od: Datum: 04.03.13 17:58 odpovědí: 3 změna: 04.03.13 18:25

Dobrý den,u elektrického sporáku se mi uvolnila kovová obruba plotýnky. Dá se nějak opravit, přilepit a tak podobně? Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 04.03.13 18:07

Obruba je snad napasovaná na drážku v plotýnce. Pokud falc odrezatí, tak se obruba uvolní. Plotýnka jde do plotýnkového nebe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 18:21

Opravit se dá téměř všechno, nafoťte, uvidíme

doplněno 04.03.13 20:24:

Dobrá Jirbare, když si tak chytrej a pářeš se se svým názorem na mou otázku, tak raději tazateli odpověz a hlavně mu poraď. Já si počkám, času mám dost, osobně vůbec nevím o jakou plotýnku se jedná. Pokud to víš, tak mi ji nafoť sám. Takže čekám a docela jsem na tebe zvědav.

doplněno 05.03.13 13:45:

No Jirbar poradil- neporadil, tuším že spěchal do jiné sekce, kde parta kolem diskutérky online rozvíjí téma, že jí přítel probudil, když chtěl sexovat. No protože fakt nevím, jakej je princip upevnění el. plotýnky na sporáku, bo fotku jsem neviděl, el. plotýnku jsem nikdy neměl a tak zbývá jediná rada - daliane navštivte u Vás doma či ve střediskové obci tzv. sběrný dvůr, kde zcela jistě bude řada elektrických starých sporáků, kde za dobré slovo si tu samou plotýnku můžete demontovat a tedy sehnat. Pro jistotu bych vzal ještě nějakou náhradní, popřípadě se často stává, že sporák ze sběrného dvora je někdy lepší, jak ten vlastní. Tak hodně štěstí.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirbar*
Datum: 04.03.13 18:25

Co na tom je k focení. Kdo nevaří na plynu či na sklokeramické desce tak ví, že každá litinová plotýnka má po obvodu drážku a v ní je napasována nerez obruba. Když "falc" odrezatí, tak se obruba uvolní,

doplněno 04.03.13 21:43:

Ti co používají zapalovač možná nevědí co jsou sirky. Kdo má elektrický sporák jistě ví jak vypadá plotýnka. Ty rychlo plotny "vynuté" těžko již někdo má.

Prostě plotýnka u sporáku je plotýnka u sporáku (radši upřesním elektrického).

A neporadím. Vařit bez obruby. Taky tak vařím dokud se prohnilá plotýnka nepropadne skrz desku.

Jediná rada je koupit novou plotýnku včetně té nerez obruby.

Přesto by mne zajímalo kolik lidí nezná co to je plotýnka u elektrického sporáku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.