Projekt na balkon - cena

Od: Datum: 14.02.13 18:48 odpovědí: 5 změna: 14.02.13 22:02

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte kolik by stál projekt na balkon v 4 bytovém paneláku.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.13 19:57
avatar

záleží, jaký balkon máte na mysli. Pro Pan.Domy se dělají skladebné systémy s vlastními základy, jež jsou obvykle nějak nadimenzované a systémylodžií nebobalkonů k paneláku se jen připoloží a připnou. V takovém případě je myslím cena vč.dodávky. Jestli si ale myslíte že Vám někdo vyprojektuje balkonek jen k vašemu oknu, tak si připravte do 10.000 a pak do 80 000 za realizaci. Nejlépe by to bylo vhodné řešit po dohoděsesousedy pro celý dům nějak standardizovaně a společně. Jeden samotný balkon výjde nejdráž. Lodžie myslím stojí okolo 80 000 i víc. U samostatného balkonu bude velmi náročné a drahé kotvení do obvodových zdí a kdové jestli by to statik či úrad povolil. Pochopte že nejste na baráčku, tam je to trochu o nečem jiném.

doplněno 14.02.13 20:18:

v majetku majitele je - jeho poměrná/formální část, ale rozhodovací právo má většina ne majitel. JBRmá v zásadě pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 22:02
avatar

Toto lze realizovat a je to možné,samozřejmě ale musí být schválení! Provedení je vcelku jednoduché-vyřízne se jen otvor pro dveře udělají se dodatečné výztuže na zavěšení standartního panelákového balkonu atd ,jednou se to dělalo při zateplovačce,ale byla to akce původně více partají nakonec jen nedna tu realizoval,respektive firma tímto se zabývající a výhoda byla že se dodatečné vyztužení docela dobře ukrylo do zateplovačky.

Kde bydlím se o tom před zateplením také mluvilo,ale nakonec se nic nekonalo bo to chtěla jen jedna partaj a ostatní nechtěli nebo neměli na to peníze.

To Jabraka *palec*

To Liduš za předpokladu poctivé práce se to za jeden den nedá stihnou i když se nastaví čas!Podle toho jak jsem to viděl dělat tak min 5 prac.dnů a to možné ještě ne s finálním začistění při dodržení technologických lhůt!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 20:03
avatar

Nemá smysl se snažit o něco nestandartního při úpravách domovních doplňků.Je nutno o to zažádat celé společenství vlastníků,protože obvodový plášť domu včetně balkonů není v majetku majitele bytu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.02.13 20:19
avatar

Pokud jsem to pochopila chcete cenu projektové dokumentace a ne balkónu, tedy cena za projekt bývá jak od kterého projektanta cca 25-40tisíc kč. Pokud chcete zadat balkony firmě, některá udělá projekt zdarma v podstatě v ceně za balkon.

doplněno 14.02.13 20:56:

Cena nemá s hodinovou mzdou co dělat, klidně to může sfouknou za jeden den ale pokud je to autorizovaný projektant z razítkem tak ta cena nižší není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 20:32
avatar

Lidus, od kdy projektant projektuje balkon několik týdnů - Vaše cena děleno hod. mzda. Za několik dní nemá co dělat.

doplněno 15.02.13 07:20:

. . . přesto nesouhlasím s výší ceny. Vím o dokumentaci jež obsahovala zvýrazňuji "5 staveb" a stála 250.000,-. dnes jsou naopak ceny projektů sraženy na dno. Moc se nestaví a projektantů je hodně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.