Kondenzační kotel - vydává hlučné zvuky

Od: Datum: 14.02.13 09:26 odpovědí: 10 změna: 16.02.13 10:58

Zdravím,

máme kondenzační kotel Protherm už asi rok. Většinou jen pro ohřev vody, i když máme jej i pro plynové vytápění- ale už delší dobu toto nevyužíváme. Asi po půl roce začal vydávat prapodivné zvuky, nejčastěji však ráno. Rachotí a praská zevnitř, nebo jakoby se v něm přelévaly nějaké bubliny. Je to dost hlučné. Nicméně topenář telefonicky radil, že by to nejspíš mělo být zavzdušněné, bohužel tím to nebylo. Ano, jediné, co se stím dá pro laika dělat je odvzdušnění (jeden ventil). Čim by to mohlo být, nebo jak se toho zbavit? Děkuji za rady a odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.02.13 09:52

Jestliže je kotel v záruce, tak proč nepožadujete odstranění v rámci záruky. Servisák přijede a zjistí co se děje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzyck
Datum: 14.02.13 10:55

Máte pravdu, mockrát děkuji za upozornění! Bude se na to někdo muset urychleně mrknout, když může hrozit roztržení kotle, a to není malá sranda za 50 tisíc..

V záruce je, ale musím se přiznat, že jsme udělali chybu a po rekonstrukci domu, jsme vše ještě nedali do pořádku (nějak se to odkládalo). Takže na něj zatím není vyřízená revizní správa.

Jinak mě ještě napadlo, že to vlastně začalo rachotit od doby, co nám to propojovali dodatečně s kotlem na tuhé.

Datum: 14.02.13 11:06

Jaká revizní zpráva? Kotel zapojil topenář a orazil montážní list. Poté kotel někdo zprovoznil a opět potvrdi zprovoznění kotle a tím vám začíná záruka. Pokud tohle nemáte, tak žádnou záruku neuplatníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzyck
Datum: 14.02.13 11:12

Myslel jsem totiž že musí být ještě k tomu revizní zpráva, někdo to prý říkal. Montážní list určitě je.

Datum: 14.02.13 12:01

Montážní list je Vám k ničemu. Ten potřebuje servisák, který přijde spustit kotel. Když spustí kotel a zkontroluje jestli je vše v pořádku (a je provedena revize komína pokud je odtah do komína) tak Vám potvrdí jednu část servisního listu a zbytek odešle výrobci a na základě tohoto vám začíná běžet záruka. Vaší povinností je pak provádět každý rok servisní prohlídku, která je potvrzena v té části servisního listu, kterou vám nechal servisák. Pokud prohlídku neprovedete, opět ztrácíte záruku. Takže jestli vám to servisák po spuštění neorazil a neodeslal výrobci, tak budete mít asi problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rejnock
Datum: 14.02.13 09:56
Situaci bych vůbec nepodcenoval.Bude třeba ihned otevřít všechna okna do kořán a vyčkat příchodu servisního technika (raději před domem)!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 14.02.13 10:23

Kotel Dakon,podobné zvuky.Na vině bylo oběhové čerpadlo,kotel se přehříval.Vždy několikrát nastartoval,přehřál se,zarachotil a vypnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rejnock
Datum: 14.02.13 10:27
Přesně z těchto důvodů(přehřátí) může dojít i k roztržení kotle a příp. úniku plynu. Proto doporučuji bezodkladně učinit to, co jsem psal výše.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.02.13 00:02

Nejsem registrovaný a dnes toho trochu lituji. Takové hovadiny jako tu píše rejnock by zasloužily nahlásit a smazat. Roztržení plynového kotle, to se mi snad zdá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzyck
Datum: 16.02.13 10:58

tak prblém nejspíš vyřešen, neuvěříte jaká to byla banalita. Chtělo to jen nechat povolený ten ventil-odvzdušnění a už to nědělá. Vždycky jsme to jen povolili a zavřeli, a skoro nic z toho nesyčelo, tak jsme mysleli, že vzduch by tam neměl být. Ale asi to má být trochu pootevřeno celou dobu, aby si to samo mohlo regulovat. Tak vše zatim ok. Ale jak říkám, člověk vždycky hledá nějaké složité možnosti, někdy je to právě taková blbost, kterou by v životě nečekal nebo nehledal.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.