Plísně a vlhkost v bytě

Od: Datum: 12.02.13 14:01 odpovědí: 8 změna: 13.02.13 00:14

Dobrý den, nastěhovali jsme se do novostavby, která nebyla majitelem dostatečně vysušená před bydlením. Máme tu vlhkost 65-75 procent a plísně, které se snažíme zamaskovat savem. Majitel neví, co dělat a nechá nás žít v těchto podmínkách. Je nějaký způsob jak se z tohoto pronájmu dostat bez tříměsíční výpovědní lhůty? Nechceme si již dál ničit zdraví, nábytek a elektroniku kvůli těmto problémům. Děkuji předem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: archkaberle
Datum: 12.02.13 14:25
Zkuste zakoupit Ceresit proti vlhkosti. V těchto případech je to jediné možné řešení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janes14
Datum: 12.02.13 14:27

Ceresit jsme koupili a je na jednu věc akorát. :) Spíš jsem potřebovala vědět, zda je možné bojovat proti majiteli tím, že zavoláme hygienu a podobně, zda s tím nemá někdo zkušenosti...

Od: daniell*
Datum: 12.02.13 14:31

no ceresit většinou pomáhá ačkoli vlhkost taková to býva neobvyklá a je hodně vysoká myslím že když zavoláte majitely a řeknete mu že jestli vás nepustí bez tříměsíční lhuty tak zavoláte hygienu tak myslím že vás pustí rychle a rád.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.13 14:53
avatar

Toto se první zimu u novostaveb stává. Já jsem také byla v pronájmu, kde nastal v zimě tento problém. Plíseň majitelka oškrábala a na jaře vymalovala. Museli jsme hlavně pravidelně větrat a vlhká (orosená) okna otírat papírovým utěrkami, aby v bytě nezůstávala vlhkost. Kromě toho nám zakoupila elektrický odvlhčovač, a vlhkost v bytě poté klesla ze 78% na únosnou míru.Kromě toho nám do jara snížila nájem.

Zkuste se s majitelem domluvit (pokud tam chcete zůstat a nechcete se stěhovat) na snížení nájmu, měl by vám ve svém vlastním zájmu vyhovět.

Z mé zkušenosti opravdu výrazně pomůže elelktrický odvlhčovač (stačí jeden a přenášet ho z místnosti do místnosti) a pravidelné větrání - tj. nejméně 5x denně, a nezvyšovat vlhkost sušícím se prádlem.

doplněno 12.02.13 14:55:

Mimochodem, ono se to nezdá, ale když jsem otevřela okno, a nechala ho otevřené 25 minut, tak vlhkost klesla během těch 20 minut ze 75% na 45%. (v malé místnosti)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janes14
Datum: 12.02.13 15:14

Děkuju za odpověď :) U nás je problém v tom, že majitel neví co s tím dělat, nevymyslel žádný způsob, jak to zmírnit, možná jen, že nám zaplatí výdaje na savo. O slevu z nájmu jsme také požádali, ale to nám nabídl směšnou částku, která nám naše poškozené zdraví nevrátí.

Od: daniell*
Datum: 12.02.13 15:24

nic méně savo není řešení ale pouze odkládání způsoby toho jak to vyřešit krom toho tedy místo toho aby jste si ničily zdravý plísní si ho ničíte savem takže z bláta do louže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 15:27
avatar

Když budete větrat a odstrańovat vlhkost, zdraví si nepoškodíte - za pár týdnů nemůže dojít k nějakému trvalému poškození zdraví. Majitel by Vám měl alespoň zaplatit elektrický odvlhčovač (stojí cca 1000 Kč), a kdyby ne, tak to není tak závratná částka.

Myslím, když mu pohrozíte odstěhováním, něco zaplatí, i Vám event. sleví z nájmu. Řekněte mu, že by ho to příšlo mnohem na víc, kdyby to musel sám dávat dopořádku před dalším pronajmutím, nemluvě o času a starostech se sháněním nových nájemníků.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.02.13 00:14
avatar
Vlhkost klesá s teplotou a naopak... Takze vyvetrate , zatopite a jste zpatky. Novostavba by mela prvni zimu promrznout, pokud dostavel v listopadu a hned zabydlel, vlhka se jen tak nezbavíte. Pomůže odvlhcovac, ale pořádný, výkonný, jenže provoz nezaplatíte, nehledě na to, ze by byl potřeba v každé místnosti jeden. Ceny začínají nad pěti tisíci a výš, ale plus ten provoz...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.