Jaké vybrat dveře? Cena-poměr

Od: Datum: 12.02.13 11:55 odpovědí: 8 změna: 13.02.13 09:10

Dobrý den,

pokračujeme v rekonstrukci a nebude to trvat dlouho a budeme kupovat dveře, proto je vybírám už teď a zjistil jsem, že to není až tak jednoduché a člověk aby na to měl pomalu školu.

Buďto jsou to úplné šmej*y s obyč. fólií, u které když zavadíte nechtem, srýpnete ji a můžete za 5-10 let kupovat dveře druhé, nebo jsou to zase velmi kvalitní dveře od Porta Doors nebo dokonce Sapeli, klidně i za 10-15tis.

Ale kde najít cestu mezi kvalitou a cenou? Abych nekoupil obyčejnou šme*d fólii a nezaplatil za dveře přesto 4-5tis a naopak, abych neplatil zbytečně 5tis za dveře, které by šly zakoupit u jiné firmy za 2000 Kč?

Ptal jsem se u firmy Porta Doors, jejich dveře se mi líbí ale cenové relace 5-6tis + zárubně 2500-3000kč, jsou pro nás prostě drahé, chtěli bysme se vlézt do ceny 2-3tis za dveře a 2tis za zárubně, ale aby to nebyla opravdu obyč. fólie.

Dále jsme se dívali na značku Carman, ty jsou levnější zhruba o 20%, ale kde je jejich kvalita?

Nebo nevyplatí se zajet pro dveře do polska a koupit dveře Porta Doors tam? Kvalita by měla být stejná a cena by měla jít znát, když jich potřebujeme 12ks do domu a 4 kusy do sklepa.

Děkuji za jakýkoliv námět a radu, hlavně k ceně, kvalitě a návrhu, zajet pro ně do polska.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.13 13:12

Javab Jihlava,pokud jste kousek od Jihlavy,stolařství Zapalač pokud jste od Přerova,,atd,atd.Pozor na nákup dveří v Polsku,mají jiný rozměr pantů a vložek.Sháníte i obložkové zárubně nebo je budete vkládat do železných,původních?Fólií používaných na dveře je víc než moc,budto jen takový papír co je na prd,nebo dýha ta má cca 0,4 mm nebo cpl folie,ta je tvrdá a silná a pevná.Záleží i na tom zda chcete imitaci dřeva nebo barevné.to je zase podklad papírová folie která se stříká barvou.Honza.

doplněno 12.02.13 13:17:

v Polsku se dají koupit i s "Českým" rozměrem pantů.Jen se poptat.Já osobně jsem si raději nechal udělat dveře na míru v Čechách.v Polsku se mi nelíbila kvalita.Hrr,honem honem.A to mám do Polska kousek.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.13 13:13

Zde jsem si vybral já:

http://www.novedvere.cz/interierove-dvere/

doplněno 12.02.13 13:17:

Samozřejmě laminátové, fólii nebrat.

Od: hanes*
Datum: 12.02.13 16:09

Z kvalitního SM masivu bez ohledu na š. t.j.60-90 cm se zámkem bez povrchové úpravy cca 1600,- /ks truhlářství Mir.Levý ze Šternberka. Bezchybné jednání výběr z mnoha typů včetně obložek

Datum: 12.02.13 17:02

Děkuji všem za náměty a rady.

Jedná se mi hlavně o to, že jak já jako lajk poznám, že se jedná o obyčejnou fólii, nebo tu lepší dýhovanou fólii? Laminát je jasný, u dveří je to aspoň uvedené..

Třeba tyhle nejlevnější dveře na internetu od Porta Doors:

http://podlahyshop.cz/products.php?1611

Kdyby je dali o 1000Kč, koupil bych je do sklepa stejně a nepoznal bych, o jakou fólii se jedná, kde je to uvedené?

Píšou: Křídlo je natřené ekologickým vodou ředitelným lakem nové generace nebo fólii Portadecor (za příplatek).Cena je tady už s tou fólií nebo za lak?

Děkuji

Datum: 12.02.13 17:31

Jako laik asi nepoznáš jestli to je folie a nebo dýha (termín dýhovaná folie jaksi neznám). Ale obecně řečeno, vše, co je plošný, bez výplní (z jedný strany zalištovaný lištama) je nějaký papundekl a je vcelku úplně jedno jestli je na povrchu folie nebo dýha. Obojí nemá moji důvěru.

Klasický masívní dveře mívají výplně či skla lištovaný a masív nejsnadněji poznáš na hranách. Přechod z plochy do hrany, léta dřeva musí probíhat z plochy do hrany, pokud tomu tak není, je to nějaký papundekl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.02.13 08:40

Skladba dveří je rám ze smrkového přířezu,výplň voština,na tom je v lise nalepená mdf nebo smrkopol deska, cca 5 mm silná,pak to jde na pilu,frézu,dlabačku a pak se buďto nalepí ta dýha nebo folie nebo cpl folie.Dýhovaná folie si myslím že neexsistuje. A jak to poznat?Jedině omakemCpl je hladká jak dětská prdel,ten obyčejný papír je jiný a nebo zkusit nenápadně zatlačit nehtem. cpl neudělá nic.pokud se dýhuje,je povrchová úprava lak.tam není co řešit.

Datum: 13.02.13 00:02
U sapeli koupíš kvalitu, spíš bych se zaměřil na lamino ,je odolné a nenáročné na údržbu. Zachová si odstín. Dyha nebo masiv s bezbarvym lakem na světle ztmavne , takze se běžné stane, že od okna budou dveře tmavé, a z tmavé chodby zase světlé. Ale uz jsem montoval dvoubarevné dveře a oblozky . Ovšem s cenou budes u toho lamina tam, kde nechceš, na druhé straně od fólii velkou kvalitu čekat nemůžeš, ale záleží, jak která firma. Sapeli ani fólie nema tak spatne a dveře něco vydrží. Jsou jen náchylnější na odreni či vlhko. Jinak v Polsku bys mohl taky dobre nakoupit, proběhni net, mrkni na ceny a uvidíš. Drtivá vetsina známých firem u nás prodává okna, dveře, interierove dveře či garazove vrata z Polska a zákazník to mnohdy ani netuší.
doplněno 13.02.13 10:14: Michale těžko říct, takhle pres net se to nedá posoudit. Jedna věc je cena, materiál musíš vidět. U dveří neni teoreticky co pokazit, ale skládal jsem oblozky od několika firem a drtivá většina cca 90% byla od sapeli . Ty oblozky byly opravdu precizně zpracované, slicovane , rozdíl oproti těm levným byl velký.

Datum: 13.02.13 09:10

Ano já tomu věřím, že skoro vše je stejně dovezené s polska.

Jinak dveře http://podlahyshop.cz/products.php?1052&cPath=9_19_117 v provedené povrchu PORTADECOR, myslíte, že to je špatná fólie? Děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.