Jak zateplit nerezovou vložku

Od: Datum: 10.02.13 12:27 odpovědí: 4 změna: 10.02.13 21:55

Dobrý den,pořebuji poradit ohledně komínu.Do komínu který je již starý a není již v nejlepším stavu,vnitřek je o vel.16x28 cm,chci dát nerezovou vložku o velikosti 12x16cm.Komín je vysoký 8m.Jde mi o to,že mezi starým průduchem a nevou ner.vložkou vznikne mezera.Je nutno ji něčím vyplnit,nebo zasypat nebo nějak utesnit.Dále ty jednotlivé nerezové díly chci provrtat a spojit ocel.nýty o průměru 2mm.Ještě se chci zeptat,při topení pevnými palivy briketami a dřevem vznikne dosti vysoká teplota,jaká bude tepelná roztažnost ner.vložky.Jestli jsem na něco zapoměl,prosím opravte mě a poradte.Děkuji.Jenda.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vcelar
Datum: 10.02.13 13:14

Mám nerez vložku pr.130, síla plechu 1mm, žáruvzdornost do 1000°C, původní průduch byl asi 150mm, a bylo mi doporučeno do mezery nic nedávat, vzduchová mezera prý sama dostatečně izoluje, ale pokud na izolaci trváte, dal by se použít sypaný perlit. Roztažnost je na 9m asi 3,5 cm - o tolik se mi při topení zvedne nerezový ukončovací límec nad desku komína.

Ohodnoceno: 0x

Od: jendad
Datum: 10.02.13 18:49

Nerez vložka by se rozhodně neměla zvedat! Já jsem stavěl komín podle návodu a nerez vložka se má uříznout o cca 10cm kratší než je komín .Do ní se vsune ten límec s trubkou ,která je má nepatrně menší pruměr než komínová .Trubka s límcem je dlouhá cca 25cm .Dává se uplně nakonec. Mám komín BLK

Datum: 10.02.13 20:35

Asi před 3 lety jsme u tchána vložkovali zespoda komín komínovou keramikou , ze shora jsme jej vysypali keramzitem. Jenže on měl možná trochu větší mezery, ...

Datum: 10.02.13 21:55

Komín(spaliny) by se neměl z hlediska tepelných ztrát příliš ohřívat.Ochlazování do komínového pláště zvyšuje ztráty,způsobuje zadehtování a zhoršuje tah komína.Tah je tím větší,když zajistíme maximální rozdíl teplot mezi topeništěm a ústím komína.Takže je potřeba určitý kompromis.Zaizolovat mezeru okolo vložky tu bylo řečeno.Perlit je jedna z možností.Ale lze okolo našťouchat minerální vatu.Ideální je to hned při stavbě komína.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.