Přípoj vody a odpad u myčky

Od: Datum: 10.02.13 01:11 odpovědí: 5 změna: 10.02.13 16:19

dobrý den,

prosím, kdo mě odborně poradí?

mám od instalatéra vybudovaný přívod a odpad vody pro myčku asi 30 cm nad podlahou v koupelně. Mám obavy, aby se při zapojení myčky se vůbec vytlačila voda do výšky asi 1,5 metru, kde se se nachází vtok do myčky.

S odpadem to je zase obráceně. Ten poletí z myčky dolů do odpadního místa asi ve výšce 30 cm nad podlahou.

Bude tohle vodovodní a odpadní připojení k myčce něčemu vadit (možnost spálení čerpadla v myčce, dlouhá časová prodleva při napouštění vody před a při mytí nádobí v myčce - asi i velká spotřeba el.energie?

moc vám všem děkuji za případnou radu či pomoc.

Štulík

e-mail: stulikjiri@seznam.cz

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 10.02.13 01:20

Výška 30cm nad podlahou je v normě. Netuším, odkud a kam měříte těch 1,5 metru, nicméně ve vyšších domech se voda vytlačí do výšky několika pater. Naopak odpadní voda "nepoletí" dolů jen do odpadního místa, ale trubkami dále až do kanalizace.

Takže žádný problém nevidím...

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 10.02.13 01:22

Pokud jsem dotaz správně pochopil - máš obavy, že myčka bude příliš vysoko, aby se do ní dostala voda z vodovodu? - neboj, vodovodem proudí voda mnohem výše, než metrapůl (pokud nemáš extrémně nízký tlak vody, tak nízký, že z kohoutku taktak teče). A stejnětak odpadní voda teče potrubím i mnohem níže, než je metrapůl...

Ničemu to vadit nebude.

doplněno 10.02.13 02:09:

Pepr: cca 3,5 roku instalovaná vestavná AEG, odpad cca 10-15 cm nad podlahou (kdyžtak příležitostně nafotím), bez problému.

doplněno 10.02.13 09:30:

Pepr: Hadice odpadu je zezadu přichycena na myčce v objímkách, ´tady´ ji nebylo třeba "kroutit". ;)

Od: pepr®
Datum: 10.02.13 01:58

Tak s přívodem mají kolegové pravdu, ovšem s odpadem už ne.

Většina výrobců má v návodech pro instalaci požadavek na výšku odpadu 40 -100cm (nebo 50-100cm) Respektive tak vysoko by měl být konec odpadní hadice.

...

Třeba to je úplně jedno, ale na pračce je to podobné a měli jsme s tím problém. Nechtěla prát a bylo to tím, že jsme měli odpad příliš vysoko a tady je zas níž než doporučuje výrobce. Ale třeba se tu najde někdo, kdo to tak nízko má a není problém. Popisuju jen vlastní zkušenost.

doplněno 10.02.13 03:31:

No jo Hope asi to tak bude.

V jednom návodu se nepíše o konci hadice, ale o bodu odtoku vody a je tím myšlen nejvyšší bod. V případě odtoku do umyvadla, je to ohyb přes hranu. Takže pokud je odpad moc nízko použije se držák hadice, který je snad u každé myčky/pračky, přišroubuje se na zeď a udělá se oblouk v patřičné doporučené výšce. Vzpomněl jsem si, že jsem toto viděl někde na netu, když jsme instalovali myčku.

Ovšem vaše "hadici správně zakroutit" nejspíš udělá stejnou službu ;)

...

Mowlo, na fotce netrvám. Asi máte hadici správně zakroucenou (jak tady radí Hop) *smich*

Od: hop®
Datum: 10.02.13 02:17

Pokud má odpad příliš velké převýšení, odstředivé čerpadélko nevyvine dostatečný tlak, aby vodu do výšky vytlačilo, to může být jediný problém. Jinak konec odpadní hadice může být klidně pod podlahou, stačí hadici správně zakroutit, aby voda nevytékala samospádem...

doplněno 10.02.13 11:53:

Ano, tím zakroucením jsem myslel, že nejvyšší bod (oblouk) hadice musí být nad nejvyšší provozní hladinou pračky nebo myčky. Jestl je hadice připevněna na zadní stěně pračky (myčky), na zdi, anebo zaháknutá v umyvadle nebo vaně je jedno.

Datum: 10.02.13 16:19
Přesně tak, odpadní hadice musí mít určitou výšku stejně jako u pračky, aby voda nevytekla samospádem, respektive by se mycka nikdy nenapustila . Princip spojených nádob. Přívod nevadí, tam pouští vodu ekektroventil, tedy předpokládám, ze berete z vodovodního řádu pod tlakem. Nakonec vše podstatné máte v návodu i s nakresem .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.