Kudy vést rozvody

Od: Datum: 09.02.13 16:19 odpovědí: 7 změna: 10.02.13 10:48

Rekonstruuji podlahy ve starším RD podkladní beton mám hotový na něj přijde polystyrén cca 10 cm a horní beton tl. 8 cm. Rozvody od radiátorů bych chtěl vést v této mazanině podél zdiva, abych je schoval. Ale nevím zda kvůli např. opravám je tato varianta vhodná. Je lepší schovat vedení, případně vést potrubí podél zdiva a neschovávat. Máte někdo s tímto zkušennosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 17:52
avatar

Je jednoznačný názor,že zazděné přívodní trubky topení podstatně zvyšují ztráty tepla únikem do stěn.Proto bych doporučil použít venkovní vedení.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 19:58

No a když tedy děláte nové podlahy a i nové rozvody topení, nepřemýšlel jste i o podlahovém vytápění? Úspora 30% není tou největší devizou... tou je komfort a úžasný pocit, když vám jde teplo od podlahy. Náklady na podlahové topení jsou něco kolem 15 tisíc.

A teď k otázce. Rozvody se v podlaze vedou běžně. Výhodou je estetický vzhled. Nevýhodou... pokud to jednou začne někde téct, jen těžko se zjišťuje kde to je. Ale pokud to dělá kvalitní firma, tak to až tak brzy nebude, nebo spíš by to nemělo nastat nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 20:19
avatar

Jak jsem už uvedl,pokud trubky přijdou do zdi,nebo do podlahy,značně snižují účinnost topení.Dá se to trochu omezit silnou izolací pod trubky.(pruh aspoň 20 cm polystyrenu).O nějakých úsporách z použití podlahového topení lze mluvit až po investici do maximální izolace.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 20:25

Takže podle Vás, pokud není dobře zaizolovaný barák, tak podlahovka nic neušetří? Zajímavý názor, nicméně můj účet za plyn říká cosi jiného Možná by nebylo od věci prostudovat pár informací o principu podlahového vytápění ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 20:40
avatar

Skutečně by sis měl něco o podlahovce prostudovat!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 10:48

Takže podle tebe, pokud dům není zaizolovaný, tak podlahové vytápění není úsporné? Tohle vím o kondenzačních kotlích, které mají největší úsporu, když topí na 40 stupňů a pokud barák není zaizolovaný, tak touhle teplotou nejde vytopit. Ale proč by podlahovka nebyla úsporná, to teda nechápu a moc rád bych se to dozvěděl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 20:43

mam to po zdi i po rekontrukci,vlasně vám to topí také a žádné ztráty do zdí a lehká opravitelnost

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.