Krbová obestavba ze ztraceného bednění

Od: Datum: 09.02.13 13:32 odpovědí: 6 změna: 10.02.13 06:43

Chtěl bych se zeptat jaký je Váš názor na možnou obestavbu krbové vložky z betonového ztraceného bednění.
Chtěl bych to udělat levně a tak aby obestavba maximálně akumulovala teplo a ráno bylo ještě teplo.
Uvažoval jsem o obyčejných plných cihlách a ty potom omítnou. Jednodušší a rychlejší by ale bylo použití onoho ztr. bednění.
Nevím zda je ale na toto použitelné. Dělá se v nejmenší tloušťce tuším 150 mm a to mi přijde už moc...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 14:54

Jde to ale 150 mm toho moc nenaakumuluje, cihla by byla lepší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 16:41
No když to vyleje betonem tak není důvod aby to akumulovalo teplo míň než plná cihla. Navíc pak takové obložení odolá i zásahu protitankovou střelou ;)
Ohodnoceno: 1x

Od: jendad
Datum: 09.02.13 19:33

Beton má asi dvojnásobnou vodivost tepla než cihly http://hestia.energetika.cz/encyklopedie/3.htm

Já mám cihlami obestavěné krbovky ve vzdálenosti asi 20-30cm . A prohřejí těch 15cm za cca 4 hodiny (topí z druhé strany). Takže vám to rozhodně topit bude krásně . Pro mě by ale bylo problematické řezání tvarovek a manipulace a taky přesnost . Cihly mužete dobře řezat a rovnat na milimetr. Cihly mužete i vyspárovat , ale chce to precizní a kvalitní práci - vlastní zkušenost :D

Rozhodně nezapomente udělat mezi krbem a obestavbou mezeru na pěst (8-10cm) a ventilační otvory ve spod a nahoře .Nevím přesně kolik se používá na 1kw vykonu vložky , ale bude to od 50-150cm2 .Musel by jste si to někde vyhledat

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.02.13 21:07

dělají se i 10cm,ale cihla je lepší,kdyby jste měl šamotky to by bylo kafčo,nabijí se a sálají ještě dobu-ale ta cena

jinak to bednění tu máme v bohemiablock -kutná hora

Ohodnoceno: 2x

Od: nano*
Datum: 10.02.13 06:19

Obestavěl jsem z materiálu Best Unika 10cm, lepidlo, perlinka a štuk. Překlad U profil Best Unika beton armování ten je z 20 x 20 x150 cm plný aby držel dlouho teplo druhý den ještě hřeje. Mám to 10let a lidi které znám a jsou spokojeni. Krbová vložka se teplem roztahuje až 5mm tak nechte mezeru!

(Cena: Best Unika 1m2 300Kč a tvárnice U na překlad kus za 50Kč - 50cm zdí se na beton)

www.nano-gel.cz

Datum: 10.02.13 06:43

Zkuste si na vyložení mezery mezi vložkou a vnějším pláštěm (už třeba z tenkého lacinějšího materiálu) sehnat magnezitové cihly z elektrických akumulačních kamen... jsou přímo určené na akumulaci tepla. Jen pozor na to, že se nedají obrábět...

pár zajímavostí

http://www.drevoastavby.cz/cs…obecne/1569-magnezitove-cihly

http://dum.bazos.cz/?hledat=A…acni+kamna&hlokalita=&iddel=1

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.