Kotel mi táhne opačně

Od: Datum: 07.02.13 20:21 odpovědí: 5 změna: 08.02.13 10:25

Ahoj, mám kotel H 41 na uhlí. Od doby co sem se nastěhoval (cca 3 roky) jsem vnitřek nečistil a kotel jel úplně úžasně. Mám ho v kuchyni takže sem na něm i pohodlně vařil. Bohužel teď jsem sundal vrchní dekl a celý vnitřek vyčistil. A co čert nechtěl kotel nejnom, že netáhne a nevytopí víc jak 60°, ale navíc mi táhne opačně než dříve takže se neohřívá horní tál. Prostě mi hoří spodem nad popelníkem a pak mezi žebra do komína oproti dřívějšímu hoření nahoru pod tálem a do komína. Předem děkuji za radu co se mi to s kotlem stalo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 20:28

Máte dobře nasazenou klapku na tom spodním čistícím otvoru vzadu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sob
Datum: 07.02.13 20:40

já myslím že jo, dával sem jí tam spodem rukou a očkem nahoru do kotle

Datum: 07.02.13 21:07

Tak potom jste zavřel vrchní klapku těsně pod plátem u přikládacího prostoru.Předtím byla otevřená a probíhalo vrchní hoření a plát se ohříval.Používáte i roztápěcí klapku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sob
Datum: 08.02.13 10:15

Tak to je právě ono ty klapky na to vůbec nemají vliv ... dříve byla všechna žebra regulérně ucpaná sazemi a tato horní klapka byla položená/zavřená ... teď aby kotel trochu víc hořel, ikdyž spodem, musím mít klapku naplno otevřenou a oheň vlastně putuje nad popelníkem a dírou mezi žebry při zvednuté klapce ven (a plát se stejně neohřeje). Dokonce sem včera zjistil, že když zavřu přisávání popelníku úplně a dám kolíček do přikládacích dvířek tak to chytne krásný tah. Ale opět se to hřeje jen na max 60°. Ještě mi napadlo jestli to třeba nemůže přisávat okolo vrchního plátu když tam není žádné těsnění, ale zase ta železa leží na sobě a původní těsněné bylo děravé.

PS: polohy obou klapek jsem zkoušel nastavovat různě ale efekt je stále stejný takže žádný.

Od: ladaadal*
Datum: 08.02.13 10:25

Já teda přímo tu H4ku neznám, ale napadlo mě, když jsi to vyčistil, nenapadaly saze někam dolů do ohybu, který ucpaly? Kdysi se mi to stalo u jednoho kotle. Vypadal, že je komplet vyčištěný a vybraný, ale nefungoval. Až když jsem pořádně prosvítil vnitřní prostor jsem zjistil, že za posledním žebrem je takový "debilní plech", zřejmě kvůli lepšímu sálání na žebro, a ten zachytil část sazí tak blbě, že to vlastně bylo ucpaný. Typoval bych to na něco takového, když ti to před čištěním fungovalo bez problémů, musí to s tím čištěním mít něco společného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.