Police Lack z Ikea - Nosnost?Zkušenosti?

Od: Datum: 07.02.13 18:01 odpovědí: 8 změna: 08.02.13 14:15

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s policí Lack z Ikea?Je to tahle :

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50011015/

Udávají nosnost 5-15kg,dle typu stěny. Chci na ni postavit tv,která váží cca 15kg.Ukotvená by byla do porobetonu Ytong tl. 10cm.

Připevnil bych ji 4ks silných hmoždinek a šroubů.

Prosím o názory a zkušenosti.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: akizm
Datum: 07.02.13 18:08

Ahoj, tyto piloce mám doma, ale v kuchyni a na kořenky a těstoviny...

i takl jsem je přidělal na 4 velký hmodinky do porobetonu tl 10cm.

ale televizi 15kg bych na to opravdu nedával, to bych považoval za velký risk... Vnitřek police je tvořen pláství z tvrdého papíru a dřevo je okorát na okrajích.

toť můj názor - nedávat na to nic težkého

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.13 18:16

ta police určitě unese mnohem víc. problém bude v ukotvení do ytongu. proč nepoužijete nástěnný držák na televizi?

Datum: 07.02.13 18:24

Já si právě myslím,že unese třeba i 30kg jako nic.Jednu už doma máme,ale tu máme ukotvenou v panelu na 4 šrouby.Ytong je přece jen něco jiného.Tv držák je druhá varianta...ale lépe nám tam pasuje ta police.Hlavně kvůli toho,že kdyby byla na stěně,tak musí být o dost výše a kdoví ,jak by se na ni dívalo.

Datum: 07.02.13 19:41

"kdyby byla na stěně, tak musí být o dost výš"... tohle jsem nepochopil, však police by byla taky na stěně ne? Tak nemůže být problém umístit televizi na držák ve stejné výšce, jako by byla na polici.

Pokud vám jde o vzhled a chcete mít jistotu že televize nepadne, zkusil bych kombinaci TV na držáku a pod to dát polici, aby to vypadalo že stojí na ní.

Datum: 07.02.13 18:26

Tak nějak. Ta police těch 15 kg lehce unese, ale slabý místo celý konstrukce je právě přidělání do zdi. A těch 15 kilo asi neunese, vzniká tam dost velká páka, která má snahu vytahovat hnoždinky ze zdi.

Datum: 07.02.13 18:40

Jistě.Ale vemte v potaz,že ji přidělám na opravdu silné 4ks šrouby.je možno i na 5ks.Asi ji přidělám a dám na ni 30kg závaží na 2 týdny a uvidím :)

Datum: 07.02.13 19:10

Zkus to a uvidíš. Bud to vyjde a nebo ne.

Datum: 08.02.13 14:15

Když už, tak bych si dal záležet s výběrem hmoždinek. Stejně bych se toho ale bál. Mě v Ytongu nejlíp držely takovýhle:

http://www.obchodprodilnu.cz/…-gb-vyrobce-fischer-0599.html

Rozhodně mi držely víc než takový ty plechový.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.