Majitel bytu mi odmítá opravit stropy

Od: Datum: 07.02.13 14:17 odpovědí: 6 změna: 09.02.13 06:12

Dobrý den, Ahoj,

mám problém, majitelem bytu je městský úřad už 3 roky je žádám o opravu stropů, jelikož nemůžu vymalovat, na to mi reaguje tak, že si to mám opravit sama na vlastní náklady, že jsou to drobné opravy, které nejsou povinni hradit a tak se ptám, jestli vůbec mám nárok to po nich žádat. děkuji moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 14:30
avatar

Nařízení vlády 258/1995
§ 5
Drobné opravy bytu
(k § 687 odst. 3)
(1) Za drobné opravy se považují opravy bytu a jeho vnitřního vybavení, pokud je toto vybavení součástí bytu a je ve vlastnictví pronajímatele, a to podle věcného vymezení nebo podle výše nákladu.
(2) Podle věcného vymezení se za drobné opravy považují tyto opravy a výměny:
a) opravy jednotlivých vrchních částí podlah, opravy podlahových krytin a výměny prahů a lišt,
b) opravy jednotlivých částí oken a dveří a jejich součástí a výměny zámků, kování, klik, rolet a žaluzií,
c) výměny elektrických koncových zařízení a rozvodných zařízení, zejména vypínačů, zásuvek, jističů,zvonků, domácích telefonů, zásuvek rozvodů datových sítí, signálů analogového i digitálního televizního vysílání a výměny zdrojů světla v osvětlovacích tělesech,
d) výměny uzavíracích ventilů u rozvodu plynu s výjimkou hlavního uzávěru pro byt,
e) opravy uzavíracích armatur na rozvodech vody, výměny sifonů a lapačů tuku,
f) opravy indikátorů vytápění a opravy a certifikace bytových vodoměrů teplé a studené vody.
(3) Za drobné opravy se dále považují opravy vodovodních výtoků,zápachových uzávěrek, odsavačů par, digestoří, mísicích baterií, sprch, ohřívačů vody, bidetů, umyvadel, van, výlevek, dřezů,splachovačů, kuchyňských sporáků, pečicích trub, vařičů,infrazářičů, kuchyňských linek, vestavěných a přistavěných skříní. U zařízení pro vytápění se za drobné opravy považují opravy kamen na tuhá paliva, plyn a elektřinu, kotlů etážového topení na pevná, kapalná a plynná paliva, včetně uzavíracích a regulačních armatur a ovládacích termostatů etážového topení; nepovažují se však za něopravy radiátorů a rozvodů ústředního vytápění.
(4) Za drobné opravy se považují rovněž výměny drobných součástí předmětů uvedených v odstavci 3.
(5) Podle výše nákladu se za drobné opravy považují další opravy bytu a jeho vybavení a výměny součástí jednotlivých předmětůtohoto vybavení, které nejsou uvedeny v odstavcích 2 a 3, jestliže náklad na jednu opravu nepřesáhne částku 500 Kč. Provádí-li se na téže věci několik oprav, které spolu souvisejí a časově na sebe navazují, je rozhodující součet nákladů na související opravy. Náklady na dopravu a jiné náklady spojené s opravou, pokud jsou uvedeny v daňovém dokladu o provedení opravy, se do nákladů na tuto opravu nezapočítávají, jsou však součástí ročního limitu podle odstavce 6.
(6) Součet nákladů za drobné opravy uvedené v odstavcích 2 až 5 nesmí přesáhnout částku 70 Kč/m
2
podlahové plochy bytu za kalendářní rok, včetně nákladů na dopravu a jiných nákladů spojených s opravou, pokud jsou uvedeny v daňovém dokladu o provedení opravy.
(7) Podlahovou plochou bytu se pro účely tohoto nařízení rozumí součet podlahových ploch bytu a jeho příslušenství, a to i mimo byt, pokud jsou užívány výhradněnájemcem bytu; podlahová plocha sklepů, které nejsou místnostmi, a podlahová plocha balkonů, lodžií a teras se započítává pouze jednou polovinou
Ohodnoceno: 3x
 
Od: zaza®
Datum: 08.02.13 16:23

Děkuji moc tohle mi pomohlo *palec*

Datum: 07.02.13 17:26
avatar

Musíte se podívat na smlouvu, kterou máte podepsanou a tam bude uveden i rzsha oprava, které spadají vám, ale oprava stropu zcela určitě bude ve vaší režii.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zaza®
Datum: 08.02.13 16:33

děkuji za odpověd, ve smlouvě mám: Běžnou údržbu a drobné opravy předmětu nájmu se zavazuje provádět nájemce sám na své náklady.

Podotýkám, že pokud začneme opravovat stropy tak nám spadnou doslova na hlavu, nejedná se tedy o nějaké prasklinky, ale praskliny opravdu velké a hluboké. Můj přítel je zedník a bojí se do toho pustit a nemluvim o tom, co by to stálo. To není na nějaké lepidlo, ale na opravu stropu.

Datum: 09.02.13 06:12
avatar

Spočítejte si odhadem náklady a podle odstavce 6), což je váš případ (součet nákladů) nesmí přesáhnout celkové náklady 70 Kč/m2 podlahové plochy. Tzn. pokud máte byt 100m2, tak je to 7000.- Kč, 50m2 je 3500.- Kč apod. (Započítat do toho polovinu plochy balkonů a sklepů).

doplněno 09.02.13 06:13:

Včetně malování, protože to je práce související s opravou omítky samozřejmě. Započítat jak materiál, tak i práci!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 15:26
avatar

Určitě bych se do toho pustil sám,nebo ti tam pošle nějaké cigány a ty ti ze stropu udělají pohoří.Budeš to mít oficiálně opravené,stěžuj si pak!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.