Betonová podlaha vs sousedi pod námi

Od: Datum: 07.02.13 11:48 odpovědí: 4 změna: 08.02.13 12:14

Chystám se kompletně rekonstruovat podlahu ve 4. patře 6ti podlažního domu, který je z padesátých let, tlusté zdi z betonových panelů, železobetonové věnce, zděné příčky, duté panely jako podlahy(stropy). Původní podlaha se stává z: vrstvy písku, heraklitových desek, ipy a parket. Toto všechno jsem se rozhodl vzít a vyházet a nechat si od profesionála udělat podlahu komplet novou, betonovou. Ještě nevím, jestli mi nabídne nejprve polystyren a poté zálivku, nebo rovnou beton (suchou směs, strojně hlazenou). Každopádně už teď by mne zajímalo, jak moc taková podlaha duní sousedům pod námi. V obýváku bude patrně plovoucí podlaha nebo marmoleum jako krytina a v ložnici bude koberec. Popravdě mi o sousedy moc nejde (taky na ně nechodím bouchat, když hrají na různé hudební nástroje, jsou celá rodina hudebníci (kytara, flétna, klavír, bicí, ...)). Ale zas aby mi pak neříkali, že se to fakt nedá vydržet (až tam jednou budou běhat děti).

Máte zkušenost někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kokoskak
Datum: 07.02.13 12:01

nemám odbornou odpověď - jenom že soused vedle dělal nové podlahy a při lití toho betonu ,nebo co to bylo, to teklo spárami v podlaze sousedce pod ním do postele.Dával na to laminát a je tam slyšet víc než před tím,asi záleží na izolaci

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.13 12:05

Tak to byla řídká směs, ale já budu mít buď suchou, sypkou a nebo v případě toho polystyrenu nejprve nějakou základní nivelaci pro vytvoření roviny a to nejdřív prohledám všechny možné skuliny, kde by hrozilo natečení k sousedům a až pak bych lil. Ale jen minimální tloušťku. A pak už by tohle hrozit nemělo. Jde mi ale o ten hluk.

Ale říkám si, že to snad nemůže dělat kdovíjaký kravál, to už asi dělá větší binec právě ta parketová podlaha, nebo dřevěná (OSB desky). Betonová podlaha by snad mohla být OK ... ale nevím, takže další názor? :)

Datum: 08.02.13 11:21

Pokud Ti nejde o izolaci, tak bych to resil: beton (kdyz nebudes mit tekutou brecku, ktera stejne nema kvality radneho betonu, tak ty diry hledat nijak zvlast nemusis), osb, hobru a plovoucku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.13 12:14

Díky za názor. Už mám domluvené dvě schůzky od dvou řemeslníků. Přijedou, kouknou, řekno a uvidíme. Ten jeden nabízí sypanou betonovou směs, strojově hlazenou. Podle fotek a referenci je to jednoduchá práce. Ale jde mi o ten hluk. Každopádně ty sousedy moc neřeším. A zkusím se domluvit, aby mi ten beton udělali pár milimetrů pod nulu a pak bych tam ještě položil tu hobru.Do obýváku pod plovoučku určitě a do ložnice pod koberec ještě nevím. Ale to mi určitě poradí. No a v kuchyni bych to viděl buď na plovoučku bez hobry a nebo beton a na něj rovnou dlaždice.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.