Vytopený byt od souseda

Od: Datum: 06.02.13 03:22 odpovědí: 15 změna: 07.02.13 19:34

dobrý večer

chtěla jsem se zeptat 26.12 2012 mi soused z bytu nademnou vytopil byt měl špatné těsnění u sifonu pod vanou jenže než se na to přišlo opět mi ho vytopil 27 a 29 .12.12... doteď se dohadujeme o odstranění škody... mám vytopenou kuchyň ,koupelnu flek v předsíni a místnost kde mám bojler s pračkou.. v kuchyni už je zed na poklepání dutá a udělala se mi tam boule ,zední řekl že je to potřeba oškrábat a vyštukovat,jenže soused tvrdí že je to potřeba jen vymalovat i když mám před šesti lety udělané v celém bytě nové omítky a na nich pouze dvě vrstvi byrvy... nabýdl mi 3000 jenže vzhledem k tomu že mám poničenou i kuchyňskou linku mi to příde málo... navrhla jsem mu aby mi byt opravil na své vlastní náklady ale on že to prej jen vymaluje.. co se týče místnosti u bojleru tamse nedá jinak dostat než bojler odpojit a to si myslím že je potřeba od elektrikáře a instalatéra..jenže on tvrdí že mi to muže udělat malíř.. nebo že si mám nechat vypočítat škodu u odborníka a jemu vše předložit,jenže jsem sama se dvěma dětmi a nemám na zaplacení odhadce škody

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nicknevim*
Datum: 06.02.13 03:45

To nebudete platit ten odhad škody..vemte tam nějakýho solidního řemeslníka, který to pak zmákne... ať to přibližně sečte a napíše a budete vědět. A tu práci pak zaplatí soused z jeho pojistky myslím. Protože v pojistce domácnosti je i pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Ale třeba kecám a ostatní Vám pomohou lépe, uvidíme.

Ohodnoceno: 2x

Od: luci1305*
Datum: 06.02.13 08:18

Ano to jsem mu napsala byl tu zedník který sám řekl že je to potřeba oškrábat vyštukovat ale soused tvrdí že mám nějaké divné řemeslníky a když se chci nechat vzít na hul že on to platit nebude:(

Datum: 06.02.13 06:26

Pokud je soused pojištěn tak nahlásí pojistnou událost a škody přijde posoudit likvidátor pojišťovny.

Datum: 06.02.13 08:16

to já vím tvrdil mi že je pojištěn ale že pojišťovna nikoho nepošle:(

Datum: 06.02.13 06:50

Pokud jste pojištěná vy, nahlašte škodu na svou pojišťovnu a likvidátor určí výši škody kterou vám pojišťovna proplatí! Pojišťovna bude poté škodu vymáhat od vašeho souseda... je to nejlepší řešení jak se s nikým nedohadadovat a mít opraveno. A pokud nejste pojištěná a ani soused nezbývá vám nic jiného než se dohodnout... a hned se jít pojistit ;)

Datum: 06.02.13 08:15

Já boužel pojištěná nejsem,soused ze mě vylákal fotky které jsem udělala při vytopení ,že je pojištěn ale nakonec mi řekl že se na to jeho pojistka nevztahuje. Tvrdí aniž by to vyděl že se to jen přemaluje a je hotovo jenže mě se vypoulil strop a čekám kdy to spadne.. chce na to profesionální odhat s kalkulací.. jelikož na to nemám peníze tak nevím co dál..příjde mi nesmysl ,když mě o vánočních svátcích vytopý celkem třikrát abych jakoukoli věc s tím související platila já.

Datum: 06.02.13 08:41

Je divné, že by byl pojištěný a nevztahovala se ta pojistka na vytopení, nejspíše pojištěn není vůbec... Nezbyde vám asi nic jiného než si to opravit za svoje, schovat si všechny účty a faktury a následně to vymáhat po sousedovi... Pokud ta částka bude vysoká klidně i soudně. Pořiďte co nejvíce fotografií všeho co voda zničila a klidně mu to předejte s tím, že pokud nezaplatí, budete se sním soudit. Sousedské vztahy nejsou jednoduché, bohužel :-/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.13 08:47

Moc děkuji za odpověď.. ale co pro vás namená škoda vysoká..kvuli osmi tisícům? pro někoho je to dost jakožto pro mě .. ale pro soud?

Datum: 06.02.13 12:29

Ano 8 tisíc je už dost ale bohužel vám neporadím resp. nevím na kolik vyjde soudní řízení. Nicméně pohrozit tím minimálně můžete... předejte mu ty fotky s tím, že je použijete jako podklad pro soud... a uvidíte... každopádně, pokud máte takového šmejda souseda ihned byt pojistěte... taky Vám mohlo zatéct do pračky, ledničky, televize, počítače apod a škoda může být desetiticícová...

Datum: 06.02.13 08:43

Je to nesmysl, abyste se měla starat vy. Tedy podle mne. Co zajít na správu nemovitostí, kde je váš byt přihlášen? Tam by vám měli určitě pomoci. A když ne, tak můžete zkusit jakoukoliv jinou správu nemovitostí, bytové družstvo... Zavolejte tam, nebo tam jděte osobně, vemte s sebou ty fotky a oni vám poradí. Je mi jasné, že je to těžké a nespravedlivé, ale bohužel se to stává a když soused nejeví zájem ...

Datum: 06.02.13 12:39

v první řadě udělat poijištění bytu , z něj nedostanete bohužel nic

Od: oldfor*
Datum: 06.02.13 22:29

Dobrý den,

možná šel na pojišťovnu se špatnou pojistkou. To se stává. Na pojišťovně ho neopraví. Zeptejte se ho, jestli má pojištění odpovědnosti z běžného občanského života, někdy se ji říká i pojistka na blbost, nebo ta ,, když něco rozbiju u souseda". Česká pojišťovna ji má někdy sepsanou zvlášť, nové smlouvy jsou většinou zahrnuté v pojištění domácnosti. Ať Vám ji přinese ukázat.

Napište, jak to dopadlo. A řekněte mu, že když nebude spolupracovat, tak se obrátíme na právní kancelář, která nabízí počáteční služby zdarma. (Poplatky si samozřejmě naúčtuje případně na škůdci.)

Hezký den.

Datum: 07.02.13 09:29

Dobrý den moc děkuju za odpověd... Nevím s jakou šel pojistkou protože do dnešního dne mi ani nebyl schopen říce kde a kým má pojištěný byt..i když tam udajně poslal mé fotky..tak nevím a co se týče těch poplatků na škudci, mě od něj bylo řečeno že zaplatí jen škodu..nikoli náklady s tím spojené...a vše si musím obstarat sama odhat...řemeslníky... no jo sousedy si nevybíráme:o) Hezký den i vám :)

Od: asd*
Datum: 07.02.13 11:35

Moc bych se s ním nemazal - vyplavil vás a teď se cuká s náhradou škody? Na ty jeho "odhady škody" že stačí jen vymalovat a že zaplatí jen část a podobné výmluvy bych mu odpověděl asi toto: buď bez řečí zaplatí uvedení do původního stavu a to všeho co poškodil (omítky, vymalování + práce řemeslníků), nebo to uděláte vy za něj, ale pak to po něm budete vymáhat = necháte udělat znalecký posudek o výši škody a pak buď zaplatí nebo soud až exekuce což se mu o dost prodraží. Pokud je normální a má nějaký majetek tak do toho nepůjde a zaplatí...

V každém případě škodu dobře zdokumentuje.

Pojištěný nejspíš není = byt si pojistěte ať to máte příště jednodušší.

Datum: 07.02.13 19:34

dobrý večer moc děkuji za odpověď..něco podobného už jsem začala..poslla jsem mu meil aby mi vrátil byt do puvodního stavu i znáklady tím spojenými... počkám pár dní co odpovía pak mu pošlu další upomínku někde jsem se dočetla,že má na to 30 dní..nevím jestli je to pravda každopádně mu pošlu celkem tři upomínky po 14 dnech a pak budu jednat na vaše doporučení,vemu odhadce na škodu a tu mu předložím k zaplacení..jelikož nemám na to peníze abych zaplatila práci a lidi co by to dělali jsem sama s dětma a nemám jinou možnost.přeji krásný večer a děkuji za radu :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.