Ucpané odpady vs plastové trubky

Od: Datum: 05.02.13 19:29 odpovědí: 14 změna: 07.02.13 15:07

Poradte prosím něco účinného do odpadů a kdy se může použít louh,pokud jsou trubky plastové?Co je dobrá prevence,děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.13 19:33

Je spousta přípravků já používám Krtka je to na odpady nasypete a odpad vám to vyčistí musíte to párkrát zopakovat pokud je dost zarostlý

doplněno 05.02.13 19:34:

Koupíte v každě drogeriji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.02.13 19:34

Já používám krtka. Údajně je to taky jen louh, ale mě přijde, že je silnější. Trubky máme plastové a vše je OK. Prevence - udělat to jednou měsíčně, nebo když zaregistruješ zmenšení odtoku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 23:49
avatar

Mně přijde silnější a účinnější louh. Krtka jsem použila jenom jednou (efekt nebyl žádný).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 06:23

Já měl zase takovouhle zkušenost s louhem. Krtek mi to protáhne jak ďas a louh mi nefungoval ani s horkou vodou. Třeba jenom špatný várka, těžko říct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 05.02.13 19:36

Do plastových odpadních trubek používám louh sodný (NaOH) běžně - v podstatě jediný případ, kdy k čištění odpadu používám kyselinu solnou (HCl), je WC - louh naleptává glazuru, takže je v tomto případě nevhodný... Účinné je obé - a - všechny další prostředky, které jsem ´potkal´, jsou na těchto dvou chemikáliích založeny.

;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.13 19:38
avatar

V paneláku máme rozvody plast a v kuchyni u dřezu mám takového toho plastového hada. Lupínky hydroxidu sodného používám pravidelně, lžíci lupínků zaleju vařící vodou a 20minut nechám, pak propláchnu tekoucí teplou vodou. Ten plastový had je docela dost horký ale dělám to tak asi 10 let a zatím bez problémů.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicknevim*
Datum: 05.02.13 21:26

lepší je 1)nalít vodu cca 90°C

2) nasypat chemikálii

3) po vhodné době spláchnout :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 06.02.13 23:47

Je to blbost. Vždycky nejdřív louh a až potom horkou vodu. Důvod je jednoduchý. Při sypání louhu musíte být u odpadu daleko blíž než při lití horké vody. Hrozí tedy daleko větší nebezpečí poleptání, když to vystříkne zpátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicknevim*
Datum: 06.02.13 23:54

to je u hodně ucpaných odpadů ale normálně se to ven nikdy nevrací a když tam naleju vodu a pak louh tak tam zůstane víc než když nasypu louh a vodu která ho dostane pryč přece

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicknevim*
Datum: 05.02.13 19:52

Jednou jsem se na tuhle věc, jak čistí odpady zeptal přítele, kutila s velkým K a víte co mi odpověděl? Vždy to rozeberu.

Jinak k použití je spousty přípravků a bývá na nich návod který je dobré dodržet. A pozor na oči, náš známý přišel napůl o zrak, když po nastěhování do nového bydlení šel čistit odpady, které byly neskutečně zanesený. Prolil to horkou vodou, nasypal krtka a ta směs špíny a chemikálie poté vystříkla 2 metry do vzduchu a zasáhla mu oči. Další možnost jsou spirály který tak normálně strkáte a čistíte to tím.

doplněno 05.02.13 19:54:

v paneláku budou zřejmě ty šedé trubky a ty jsou odolné i na 90 stupňů vody a vůči těmto chemikáliím

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 05.02.13 23:48
avatar

Dobrý den, tak možná to je informace zbytečná, ale přesto. Ty průměry odpadních trubek jsou různé.

Nejmenší je pro umyvadlo, větší je pro vanu a dřez a největší je pro WC. Někdy (ve starších bytech) je třeba dřez umístěn v místě, kde bylo kdysi umyvadlo a pak se odpad zanáší rychleji. První pomoc je použití čistícího zvonu, pak se dá také vsypat do odpadu soda a zalít octem (a nechat působit). Jak zde již bylo uvedeno, tak nejlepší je odpad rozebrat - nejdříve podložit kbelík (vyteče voda) a pak jenom odšroubovat spodní víčko (dno). To je často zarostlé, tak se musí mírně poklepat. Pokud to není stále dobré, tak použít ruční péro (spirála). jako prevence je dobré, aby se do dřezu nedostaly zbytky jídla nebo lógr z kávy (ten vždy vylít do WC). V koupelně zase používat u odpadu plastovou mřížku, která zachytí vlasy nebo nitě z prádla. Hodně prý zanáší odpad i zbytky vousů při holení. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.02.13 08:40
avatar

Já si myslím, že v podstatě je jedno, jestli Krtek, Nurek, Edy, Q-Pover. Všecko je to na bázi louhu. ;) Když špatně odtéká nebo smrdí jeden z odpadů, zaliju všechny odpady vařicí vodou, nasypu granulky, zašpuntuju a pak zaliju zase vařící vodu. Ne příliš často, je to fakt svinstvo, ale než volat člověka se spirálou, tak to řeším takto.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 08:58

Dělám to úplně stejně. Za 15 let jsem nikdy neměl odpad rozdělanej, chemie sežere i vousy a vlasy, které tam napadaj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johhny16*
Datum: 07.02.13 15:07

Musím souhlasit s poslednima 2 radama.Take to řešim tzv.domacím způsobem,Krtek-ten proleze všude,a do půl hodiny je vše pročištěné.Těch připravku jako je krtek atd.je mnohem víc stačí se zeptat v drogerii na pročištění odpadních trubek a tam vám to nabidnou,těch přípravku na bazi louhu jsem měl víc,a musím to věechno pochvalit vše mi pomohlo...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.