Sdk strop

Od: Datum: 01.02.13 15:21 odpovědí: 17 změna: 13.02.13 06:23

Dobrý den.

Rád bych se zeptal jakou technologii použít na stavbu sdk stropu. Jestli klasickou zavěšenou konstrukci, nebo D131. Stávající strop se pri zatížení zhora prohýbá o cca 2mm. Odzkoušeno skákáním 100kg člověka.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: weka®
Datum: 01.02.13 16:44

2mm sice nejsou moc, ale nedoporučoval bych...

spoje můžou popraskat a vy to stále budete dokolečka opravovat!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.13 16:55

Rád bych Vám úvodem poradil, aby jste svůj dotaz formuloval pokud možno podrobněji, tedy s popisem stropu a zejména trámů - zda staré, či nové, rozměr místnosti atd, atd. Pokud chcete od lidí, kteří jsou odborníky nebo mají letité zkušenosti, musíte toho prostě napsat víc. Když nic jiného, tak řada rádců se bojí něco poradit, když nemá z čeho vycházet, protože z jejich strany to je mnohdy také střílení od boku. To se pochopitelně týká všech tazatelů, nejen Vás, doufám, že mne pochopíte.

Od: 44vp*
Datum: 01.02.13 17:19

Rozměr místnosti je 4x6 metrů. Strop je z trámů cca 100 let starých. Jde mi o to zda sdk takové prohnutí pobere.

Datum: 01.02.13 18:17

Je předpoklad, že o patro výš bude skákat 100Kg těžké, duševně nevyrovnané hovado? Jak jsou ty trámy silné, jak vysoké? Jsou tedy rovnoběžně s delší stranou? Trošku citu do té slohové práce člověče.

Datum: 03.02.13 11:08

Nade mnou je půda, tak nepředpokládám že by tam někdo něco takového prováděl. Pokud by došlo k zatížení stropu, nebylo by to zřejmě opakovaně. Průhyb jsem měřil uprostřed místnosti.Jinak trámy jsou souběžně s delší stranou místnosti. Strop mám zatím neodkrytý, tak neznám jejich počet ani přůřez. Zatím si myslím, že při použití kvalitní sádrové stěrky spoje vydrží. Dělal jsem stropy jen pod betonové panely, tak s tímhle zkušenost nemám. Budu rád za každou radu.

Od: ladin2*
Datum: 04.02.13 19:00

každopadně dvojitrastr konstrukce první nosné cd od stěny 50cm ,lepe řečeno aby první a poslední nosný profil byl ve stejné vzdálenosti od stěny a rozteč já dávam 80cm nebo i mín podle zatížení stropu jednoduchý záklop dvojtý záklop případně připadně15mm deska ,v daném případě dvoijty zaklop protipožárni sdk s tím že by montážní rozteč cd byl 40cm ne 50cm a zavěšenou na noniusech a ne na drátech

Datum: 05.02.13 09:51

Tak teď sem to měřil a dvojitý rastr plus dvakrát deska se mi pod trámy nevejde. Mám moc vysoko okno. Lze to udělat i tak, že by horní CD byl mezi trámy (podél) a dolní křížem s trámy? Rošt by byl uchycen za spodní CD profil k trámům. Případně i za horní CD k prknům. Nebo je to hodně špatně. Co jednoúrovňový křížový rošt? Nebo bych měl udělat samonosnou konstrukci?

Od: ingvydrzalek
Datum: 08.02.13 12:39
Dobrý den, technologii použijte jakoukoliv. Důležité je spíš kotvení prvků na kterých je strop zavěšen. Ideální k tomu využít hřebíků s velkou hlavičkou. Drží fest a práce s nima jde rychle od ruky

Datum: 08.02.13 20:57

Vydrážalku?Lepenáče?

Od: ingvydrzalek
Datum: 11.02.13 09:23
Ano Ludáku, lepenáče. Jde o mnohonásobné zrychlení práce, nikoli však na úkor zatižitelnosti. Mohu doporučit i referenční stavby, kde je tato technika kotvení použita.

Datum: 11.02.13 19:52

lepenkáč jedině na stříh, nikoliv na tah...

Datum: 08.02.13 17:31

Soustředím se na řádné ukotvení konstrukce zavěšeného stropu. Použiji stabilní kotvící prostředky.

Děkuji za odpovědi.

Datum: 08.02.13 18:59

pokud se strop opravdu prohýbá, zvolte systém D 131

Datum: 08.02.13 19:49

Tak teď nevím. Máte někdo osobní zkušenost s tím, že by takový strop praskl? ( nebo naopak fungoval)

Datum: 08.02.13 20:58

2 mm při skákání 100 kg člověka,když tam nikdy nikdo skákat nebude je podle mě směšné řešit.

Datum: 13.02.13 01:56

Ješte bych měl jednu otázku. Zateplovat budu později ze strany nevytápěné půdy. Mám dát parotěsku přímo nad sdk, nebo až při zateplení na podlahu?

Datum: 13.02.13 06:23

Budu zase mluvit z mé praxe - trámy 6 m to je hodně, průhyb bude vždy, je otázka zda to bude vadit, či nikoliv a zda nemůžou popraskat "sádroše", resp. spoje. Já v patře u mého "letitého" domu, kde jsem dělal velkou kuchyni pro syna, jsem rovněž obkládal SDK mimojiné i strop, dřív než jsem obložil strop, tak jsem podepřel stropní trámy i vaznici ( myslím, že se tak jmenuje a tu jsem tak obložil SDK), výsledek je takovej, že syn má v kuchyni 2 "nosné" trámy - hezky ohoblované , ofrézované a namořené a jsou součástí jeho bydlení. Podlahy má z kanadských borovic, kuchyňskou linku asi z olše - teplo a vůně dřeva je cítit všude. Možná, že ty trámy by u Vás byly taky hezké...!?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.