Zateplení polystyrenem= srážení vody a plíseň

Od: Datum: 31.01.13 11:36 odpovědí: 26 změna: 28.03.16 11:10

dobrý den,chtěl bych se zeptat je možné aby menší místnost zateplená zevnitř polystyren.deskami cca 1 cm začala plesnivět, po tom co jsem přední stěnu (okolo okna) nalepil polystyren,,15 cm? včera jsem se tady dočetl že se zatepluje pouze z venku. tak teď nevím.v místnosti se najednou strasně sráží voda, někdy jsou na polystyrenu kapky vody. což před tím cca 6 let nikdy nebylo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 12:27

Ano, je to možné. Zeď zevnitř byla ohřívaná topením a byla relativně teplá. Polystyren brání jejímu prohřátí, a navíc zeď promrzne zkrz naskrz. Na studeném povrchu se voda sráží. Jediná možnost vnitřního zateplení by byla, omítnout zeď zevnitř perlitovou omítkou 1 : 5 s tlouškou alespoň 4 cm.

Ohodnoceno: 0x

Od: evoli*
Datum: 31.01.13 19:59

dokud tam byly jen ty desky 1 cm široké tak bylo vše v pořádku, pak se vyměnilo okno( dřevené né žádný plast) a na tu samou zeď se dal 15 cm polystyren, všechno plesnivé a mokré a to jsem myslel že budu mít víc zateplenou místnost

Od: termorevize
Datum: 06.02.13 13:25

zateplení zevnitř je špatné řešení, ale rozhodně nesníží vnitřní povrchovou teplotu. Problém bude v těsnosti nového okna a tím zvýšení relativní vlhkosti.

Datum: 31.01.13 12:34

to srážení vody právě způsobuje vnitřní polystyren malé tloušky, jež bych OKAMŽITĚ odstranil. Ten kdo Vám to doporučil, je opravdu v tomto velký amatér.

Od: asd*
Datum: 31.01.13 12:50

Kvůli zateplení zevnitř se vnitřní povrch stěny ochladil až pod rosný bod a zčala na něm kondenzovat vlhkost z místnosti.

Polystyren co nejdřív sundejte. Na plíseň nejdřív savo, pak oškrabejte nebo vemte i s omítkou, k tomu topte a větrejte (několikrát denně na 5 minut okna dokořán).

Příště pokud budete zateplovat, tak zvenku.

Datum: 31.01.13 13:49

a jak se chová polystyren kolem oken uvnitř? To je taky problém?

Datum: 07.02.13 11:27

Pokud je použit na dorovnání špalet místo omítky,tak se nic neděje .

Datum: 31.01.13 14:05

Artik:To je stejný problém.

Datum: 31.01.13 16:40

:D*palec*

Datum: 07.02.13 10:49

tak proč to všichni raděj? A pak si nechte na poraďte poradit

Datum: 07.02.13 10:19

Zateplení uvnitř možné je. Polystyren ale musí být připevněn na nosných lištách a musí byt dole i nahoře mezera pro větrání prostoru mezi zdí a polystyrenem.

Datum: 07.02.13 11:18

hm, ale taková úprava je celkem na nic, protože zima jde od spod mezerou mezi polyšem do místnosti. Zevnitř se zateplují spíše novostavby v kombinaci s parotěsnýma fóliema a vzduchovýma mezerama mezi izolací a povrchem zdi.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.13 19:02

jozefe, Vᚠnávrh je sice možný, ale k ničemu. Jako že mezi izolantem a zdí bude mezera, kde bude proudit vzduch? Tak k čemu tam bude izolant?

Datum: 08.02.13 17:08

dobry den polystyren je celkove malo prodysny material pro zatepleni zevnitr zcela nevhodny jestli zateplovat zevnitr tak treba ytong multipor ,ktery se lepi primo na zed

Od: ffranta*
Datum: 22.02.13 11:00

Dobý den,souhlasím s tím,že polystyren je pro vnitřní zateplení nevhodný z důvodu špatné paropropustnosti.K vnitřnímu zateplení je třeba zvolit paropropustný materiál.Ytong multipor může být určitě jednou z variant,avšak vyrábí se pouze v tloušce 50 mm a více,Vhodnější volbou jsou termoizolační stěrky(nikoliv nátěry),které se nanášejí v tlouškách okolo 1 mm a mají mnohem lepší difuzní odpor než ytong multipor.Navíc jsou i antikondenzační.Jejich izolační vlastnosti nejsou tak dobré jako u polystyrenu,avšak většinou jsou zcela postačující a jejich další přednosti vyváží tento jejich nedostatek.V dnešní době lze snadno na internetu vyhledat více termoizolačních stěrek od různých výrobců a srovnávat jejich vlastnosti.

Datum: 22.02.13 11:30

...hm, ale tak to určitě není...

1mm nemůže izolovat

Od: jenda2
Datum: 28.03.16 10:31

Psal 1 cm, ne 1mm.

Datum: 01.03.13 21:18

Také znám lidi,co si naříkají po zateplení na vlhkost u oken, ale už neříkají to,že mají plný parapet květináčů s kytkami,které pravidelně zalévají,že přitom vůbec neotevírají ventilačku,to by kytkám bylo zima a tím pádem vúbec nevětrají,nebot kvůli kytkám to ani nejde.Nesvádějte to všechno na zateplení,které za to nemůže,ale vytvořte podmínky pro to.Když budu v místnosti vytvářet vlhké prostředí a nebudu větrat,tak v ní budu jak ve skleníku s patřičnou teplotou navrch.Nevím jaký to má smysl,vytvářet doma za oknem skleníkový ráj kytek,že by pro potěchu kolem jdoucích sousedů. To já mám opačný problém mám celý domek 3+1 podkopaný a tím padem od spodu vytápěný kotelnou ve které je navíc dvoumetrový dvoudeskový plechový radiator,čímž ohřívám všechny podlahy a zdivo 45cm,takže mám v místnostech sucho až moc a musím zvlhčovat vzduch,odpařovákem na radiátoru,mimo větrání,aby se mi dobře spalo a neměl divoké sny.Topím kotlíkem DAKON 16 na 65stupnů po celý den a všude mám 25stupnů,na noc však to nechávám vyhasnout.Tak to jen na okraj.

ahoj ve spolek*cteni*

Datum: 02.03.13 09:35

samouku, podkopaný barák, bez vodorovné hydroizolace a šířka 45 cm? Z plných cihel?

Díky

Datum: 01.03.13 22:40

Tím zateplením zevnitř jste si do místnosti přitáhl právě tu vlhkost a plíseň.

Datum: 01.03.13 22:41

Při vnitřním zateplení ale se vlhkost sráží spíše pod polystyrenem.Pokud už je vlhkost navrchu,je zle.

JABRAKA

Datum: 02.03.13 22:26

Jo pane cukrary je to tak.Domek stavěli Němci za války a nebyli hloupí,postavili ho ve stráni na velmi tvrdém podloží z perku a z německých cihel a já když jsem jej zdědil jsem jen podkopával a budoval místnosti pod ním a v perku,který byl tak tvrdý,že jsem si na něj musel půjčit od ČD,kde jsem pracoval jako řidič eletrickou podbíječku pražců se kterou už to odsejpalo lépe,ale toho perku bylo na vagon,takže jsem si máknul,ale vše stojí a podle mě by muselo přijít zemnětřesení na to ,aby to spadlo.Jinak já žádnou hydroizolaci nepotřebuji,mám v bytě sucho,ale musím dole topit dvoumetrovým dvoudeskovým plechovým radiátorem tak, aby tam byla teplota 25 stupnů,což při topení na 65 mám v pohodě a v letě musím intevzivně celé sklepení větrat,nebot ta vlhkost v určitém místě je.Jinak na to. abych zde dělal nějaké zazraky na stará kolena,to už nehrozí.Já už si svoje odkroutil a mladí at si postavý nový,budou-li chtít.Jinak jsem při tom mém brouzdání po netu narazil na to vaše brouzdání po vašem HŘENSKÉM horském kraji ve kterém jste se toulal s vaší drahou polovičkou.Fotek máte požehnaně díky tomu, naší digitalní technice,která nám to umožmila a fotoapáratům.Já tu možnost a dnešní techniku nepoznal a proto nosím svoje vzpomínky na moje cestovatelská léta pouze ve své hlavě,ale kdybych měl vyprávět,tak by toho byl román.Děčín mě osobně néní cizí i když jsem rodákem od MACOCHY,také moje drahá polovička,coby poštovní uřednice tam na intru začínala.Zde na liberecku je toho také dost ke koukání,ale já na to vše spíše koukám z vejšky,mého domova a netrápím tůrama svoji tělesnou schránku.Také musím škudlit korunky a šporovat na lepší časy,když už nám důchodcům, to ta naše vládá neumožnuje,no a to všechno něco stojí. Tak dobrou noc ve spolek SAMOUK*cteni*

Datum: 03.03.13 10:20

Samouku, chválím Vás za šikovnost. K cestování, jelikož RÁD a hodně pracuji, musím taky občas odjet na výlet, kde nemůžu nic dělat. Manželka sice sděluje, že pracuji i tam, ale není to tak.

Přeji Vám, a se Vám dobře bydlí...

Datum: 28.03.16 10:38

Nějaký čas jsem byl u příbuzných v Bavorsku a všiml jsem si, že všechny domy měly izolaci jen zevnitř. Nikde žádná plíseň, i když zdejší odborníci tvrdí opak. Pocitově je v místnosti teplo, na ruku u zdi nepůsobí chlad, jako u izolace zvenčí. Také vlhkost odchází z vnějšku budovy snadno a nezůstává uvnitř. Naopak u některých domů izolovaných u nás zvenčí se uvnitř začala objevovat vlhkost, která tam dříve nebyla. Závěr je na každém.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.03.16 10:53

ano jendo2, to máte pravdu. takto se staví nejen v Bavorsku. tady v Čechách vnitřní izolaci neobhájíte.

jen se musí jednat o novostavbu. starý dům zateplovat zevnitř je komplikované...

Datum: 28.03.16 11:10

Ty německé baráky pamatovaly 1. sv. válku. Podmínkou byly suché zdi. To ano. V patře to bylo bez problémů. Teď mám nakoupený materiál a budu dělat rovněž tepelnou izolaci. V létě bude zatěžkávací zkouška vedry. Jsem zvědavý na rozdíl.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.