Jak vyndat zaseklý klíč v zámku?

Od: Datum: 31.01.13 08:16 odpovědí: 5 změna: 31.01.13 18:08

Zasekl se mi nějakým záhadným způsobem, jde ním odemykat i zamykat ale nejde ven. Nevíte jak ho vyndat, než teda budu volat zámečníka..? je to takovýto typ zámku http://www.zamky-dvere.cz/zamky/r-1%20madlo.jpg

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 08:54

Rodičům se jednou také stalo něco podobného - prostříknul jsem olejovým sprayem z obou stran ( dobrý je spray s tou trubičkou), kleštěmi ( sikovky, kombinačky a pod.) jsem klíč ve vodorovném přímém směru vytáhl, bránila tomu asi ta vstupní plechová chromová objímka, za kterou zaskočil a zpět nechtěl.

Ohodnoceno: 1x

Od: jklk
Datum: 31.01.13 12:55

Z boku dveří je šroubek který drží vložku zámku v zámku (ve dveřích). Ten šroubek vyšroubujte a vložku zámku vyndejte (klíčem natočíte vnitřní západku tak aby vložka šla vysunout). (Tohle platí pro klasickou FAbku, snad to máte stejně). Pak opačným způsobem nasadíte novou vložku.

Ohodnoceno: 0x

Od: fribble*
Datum: 31.01.13 13:34

Tohle by byla pravda jen, je-li klíč zevnitř. Pokud je zvenku, pomůže jen předchozí rada - prostříkat WD sprayem, klíč kombinačkami zastrčit co nejvíc, kdy jde ještě otáčět, přesně nasměrovat proti štěrbině v bezpečnostním krytu (v odemčené poloze) a opatrně vikláním a popotahováním vyprostit. Pak podle rady 2. vyměnit vložku za kvalitnější - běžné FAB si s bezpečnostními kryty moc nerozumí.

Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 18:01

Je úplně jedno jestli je klíč uvnitř nebo venku, pokud jsou dveře otevřené, vložku vytáhneš oběma směry.

doplněno 31.01.13 18:25:

Jooo, máš pravdu, skrz bezpečák neproleze klíč, to mi nedošlo.

Datum: 31.01.13 18:08

Pokud je klíč z venku, nepůjde vystrčit fabka dovnitř, neb klíč neproleze štítem. Ale když jsou dveře otevřený, půjde sundat vnitřní štítek a pak společně fabka i s venkovním štítkem. Je to trochu opruz, ale ne zase moc. Až bude sundaný venkovní štítek (na kterým bude viset fabka) tak se lehce ulomí klíč, stará fabka se zahodí a celé se to smontuje s novou fabkou.

S kafem práce na půl hodiny.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.