Odhlučnění místnosti

Od: Datum: 30.01.13 21:11 odpovědí: 2 změna: 31.01.13 11:09

Dobrý den, jako stavby-laik by rád požádal o radu zkušenější.

Místnost v prvním patře čtyřbytového domu ze sedmdesátých let, na podlaze parkety nalepené na asfalt (pod tím?), po obvodu místnosti po odstranění lišt je vidět drolící se stěna, místy se dá (zajet) do škvíry na délku klasického šroubováku.

Blbé a co bych rád nějak vyřešil je, že si se sousedem pode mnou slyšíme každé kýchnutí (prdnutí). Zvuky prolínají nejvíce po obvodu místnosti. Tápu mezi vytrháním parket a položením nové podlahy (nevím, zvuk se asi přenáší kolmými zdmi), nebo a to nevím, je-li nějaký materiál, kterým obložit jen obvod místnosti.

Děkuji předem za všechny rady!

doplněno 30.01.13 21:16:

přložený obrázek je už po nanesení nízkoroztažné pěnySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.13 01:10

Chlapi mají rádi, když alespoň orientačně nebo náznakem sdělíte, kolik do tohoto chcete vrazit peněz,. Jinak si mi to zdá, že to nejsou klasické parkety jak napovídají jejich obrysy, ale jakési panely, které tuším měly rozměr asi 120 x 25 cm, které byly lepeny asfaltem na tzv. hobře. Je asi zřejmé, že je to položené asi na dřevěné, hobrové či jiné podlaze - ale bez zvukové a tedy i tepelné izolace. Já osobně bych to všechno vyházel a udělal podlahu pořádnou včetně pořádné izolace. Poslouchat mimojiné sousedovic zvuky, by mne trefilo. Udělejte rozbor určitého místa až kam se dostanete a dejte vědět, aby bylo dobře vědět co a jak, odborníci se určitě najdou a poradí Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: josefblecha
Datum: 31.01.13 11:09

Já jsem odhlučnění prováděl kvůli zařizování hudebního studia, a pomohla firma pana Nedělníka, ze začátku jsem jenom konzultoval , nakonec jsem je to nechal udělat a byl jsem spokojen. Můžete se podívat na ceník prací bylo to dost levné a http://www.rekonstrukce-kvalitne.cz/cenik-praci/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.