Žluté skvrny v lednici

Od: Datum: 30.01.13 18:15 odpovědí: 4 změna: 31.01.13 11:28

Dobrý večer mám nezvyklou prosbičku,koupili jsme na chalupu lednici a ve vnitřku jsou žluté skvrny a ty mi nejdou vyčistit není to až tak velký problém ale docela mi to vadí,ptala jsem se všude a odpověd byla že s tím nic nenadělám a ani v drogerii mi neporadili prostě to je plast a ten nejde v lednici přetřít tak jsem to vzdala ale kamarádka mi poradila at zkusím ještě Vaši poradnu asi toje zvláštní dotaz ale tak to zkouším děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.01.13 18:21

Velmi pravděpodobně jde o něčím naleptaný (poškozený) plast - a jakákoli další snaha o čištění - podle mne, situaci jen zhorší...

Nechal bych to tak. ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 30.01.13 20:12

Pokud to nepůjde vyčistit a bude vám to hodně vadit, tak to přetřete barvou, která má atest pro přímý styk s potravinami např.Bisil, dělají bílý i slonová kost. Ale je to jen příklad. Zeptejte se ve "vaší" prodejně.

Případně Balakryl ,ale ten má atest mírnější. Ekologická receptura je vhodná i na nátěry hraček, dětského nábytku a podkladů, které přicházejí do přímého kontaktu se suchými potravinami.

doplněno 30.01.13 22:53:

janina: Tak změnte prodejnu. A hlavně jděte tam, kde mají víc nátěrových barev než mýdla a zubní pasty. Tam budou mít větší přehled o barvách než o drogistickém zboží. Nejlépe samozřejmě navštívit specializované např. Barvy - laky.

Ohodnoceno: 0x

Od: jajina*
Datum: 30.01.13 21:18

děkuji zkusím to a překvapuje mě že mi to v prodejně neporadili ještě jednou díky

Datum: 31.01.13 11:28

PVC skříň je dost náchylná na difuzi organických barviv.Pak stačí nějaká červená paprika a hned je povrch zbarvený.Ale bohužel,ne jen povrch,barvivo je nasáklé do hloubky.Ani nátěr nemusí pomoci nadlouho,barvivo se prosákne i přes něj.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.