Poštovní schránka - stačí jen číslo domu?

Od: Datum: 29.01.13 17:12 odpovědí: 14 změna: 30.01.13 17:27

Jsem povinnen označit svou poštovní schránku na mém rod. domku svým příjmením a nebo stačí jen číslo domů?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 17:35
avatar

Nemusíte vůbec nic...

doplněno 29.01.13 17:51:

Jasně, to je velice dobré mít schránku a na ní svoje jméno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winki*
Datum: 29.01.13 17:43

Já jen že mi poštovní doručovatelka která mne zná nechala výzvu abych si označil schránku jinak že mi bude vracet pošta.

Od: dht*
Datum: 29.01.13 18:00

Dobrý den

S Českou poštou, pokud je doručovatelka od této společnosti, je potíž. Onehdá jsem si objednal tzv. "Balík do ruky", abych pro něj nemusel na poštu. Byl jsem celý den doma a večer byl ve schránce lístek s oznámením, že mi zásilka nebyla doručena z důvodu :

" Balík do ruky"...

Možná si raději schránku označte a připiště i nějaké další údaje, třeba Vaši hmotnost, velikost bot a další. Třeba jí to trkne nebo třeba ne.

Přeji mnoho správně doručených zásilek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: winki*
Datum: 29.01.13 18:10

Dík za odpověď ale takhle radit umím taky. Nepotřebujete s něčím poradit? Rád pomohu

Od: winki*
Datum: 29.01.13 18:12

Předchozíodpověď byla pro milancukr.

Datum: 29.01.13 19:13
avatar

wini, napsal jsem Vám, že nemusíte mít nic, ani schránku, ani jméno,

pak jsem doplnil, že je to vhodné mít ozneční i jménem.

Co se Vám na tom nelíbí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.01.13 18:39

Neoznačujte, ale pak se nedivte, když vám má přijít něco do vlastních rukou a vy to nedostanete. Jak je osoba identifikována?
Obyčejná zásilka přijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 19:33
avatar

buss, když přijde něco do vlastních rukou, tak doručovatel zvoní, protože musí zásilku předat proti ověření totožnosti a podpisu. Každý doručovatel má pochodník s čísly domů a jménem, takže ví, kdo tam bydlí. ALE pokud je tam někdo v podnájmu, nebo nově přistěhovaný, tak je samozřejmě sám proti sobě, aby nebyl na schránce připsaný.

Bavíme se o rodinném domku, u bytových domů s více byty - schránkami je označení nutné, tam by to jinak nešlo.

Každá práce má být efektivní. Nároky, které se kladou na doručovatele jsou velké. Doručovatel nemůže pracně zjišťovat, kde je kdo nový. Jenom na doplnění. Věřili by jste tomu, že v této práci hrajou velkou roli vteřiny? Ty se totiž sčítají, jakmile něco řešíte, tak se zdržujete a minuty narůstají a ani se nenadějete a svou práci v určené pracovní době nestiháte.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 29.01.13 18:58
avatar

Z webu České pošty

Podnik dodává poštovní zásilky a výplatní doklady k poukázaným peněžním částkám do domovní schránky, která je označena jménem a příjmením adresáta, nebo alespoň příjmením shodným s příjmením adresáta, případně názvem adresáta.

Pošta na to má i oficiální dokument

Takže obecně zákon ani vyhláška majiteli schránky nepřikazuje označit schránku, ovšem vnitřní předpis pošty nedovoluje zaměstnancům takovou neoznačenou (případně nedostatečně) schránku použít.

doplněno 29.01.13 19:08:

Tak znova oficiální dokument

doplněno 30.01.13 17:22:

Ivzez: Máte pravdu. Jen jsem si říkal, kde už jsem to v rámečku někde četl. A ona to napsala Pohanka(pošťačka?) pod vámi (a před vámi) :D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.13 10:11
avatar

Už platí nový dokument.

Podle mne není označení poštovní schránky jménem a příjmením nutné. Máte-li např. označen zvonek a schránku umístěnu poblíž, "lze s ohledem na okolnosti předpokládat, že jste ji zřídil Vy".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 19:13
avatar

Fyzická osoba, která chce dostávat zásilky od České pošty, které se nestvrzují, a bydlící v rodinném domku, by měla mít poštovní schránku označenou, nebo umístěnou tak, aby nebylo pochyb, k jakému číslu domu patří.

Schránku můžete mít za 1. označenou jménem a příjmením, za 2. nebo jenom příjmením, 3. není-li v místě schránka označená, je možné s ohledem na skutečnosti předpokládat, že ji zřídil adresát. To znamená, že ji máte umístěnou třeba na vratech, plotu u nemovitosti.

Takže odpověď na Vaši otázku je, že schránku si NEMUSÍTE polepovat svým jménem a příjmením.

To číslo na schránce také není špatné řešení.

doplněno 29.01.13 19:48:

Ani nevíte, jak dobře se doručuje tam, kde jsou schránky nejen označené velkými tiskacími písmeny, ale též je místo dobře přístupné, osvětlené, a jak je nepříjemné, když je v bytových domech světlo - automat nastaven v domění úspor na velmi krátké intervaly a než doručovatel nastrká poštu do všech schránek, tak musí několikrát mávat na čidlo, nebo popoběhnout ke dveřím, aby se opět rozsvítilo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.01.13 20:00
avatar

Povinnost to není, nicméně Česká pošta lepší na neoznačené schránky samolepky s upozorněním, že do neoznačených schránek není povinna doručovat. Takže když nemáte označenou schránku a doručovatelka se naštve, tak Vám nechá dopisy na poště, a Vy si tam pro ni musíte zajít. Tudíž je ve Vašem vlastním zájmu si schránku označit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.01.13 20:16
avatar

Pokud je jedna poštovní schránka na jedno číslo popisné a orientační, je požadavek na označení schránky jen zvůle pošty. Podobně, jako když posíláte peníze poukázkou na účet a pošta chce vyplnit i majitele účtu, když k přesné identifikaci účtu je postačující číslo účtu a kód banky.

Nepodceňuji práci zaměstnanců pošty, ale toto považuji za naprosto zbytečnou buzeraci...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.13 17:27
avatar

zdravím, nemusíte není to povinnost,každopádně když jsem ještě pracovala u Pošty tak to bylo dost náročné když nebyla schránka označena ani popisným číslem. ale to už je věc pošťačky;) každopádně my máme na schránce aspoň číslo popisné je to i kvůli tomu že nemáme viditelné číslo domu z ulice.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.