Výměna radiátorů v bytě

Od: Datum: 29.01.13 15:32 odpovědí: 11 změna: 30.01.13 21:14

Ahoj... prosím Vás o radu jak měnit radiátory za nové? Rekonstruujeme kompletně byt a stojíme před otázkou, zda měnit radiátory teď, když je topná sezona, nebo to nechat až na léto, ale to už tam budou nové podlahy a tak :-/... Takže je problém to měnit teď? Nebo je to zbytečně velké lámání přes koleno? ... Je to starý panelák 1974, původní žebrované plecháče (asi), které si žijou sami svým životem... topí si jak chtějí ať kroutíme jak kroutíme. DĚKUJI za každou radu a zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 15:44
avatar

Pokud si topná tělesa "topí jak chtějí", pak to není jejich vina...ale záležitost špatných termostatických ventilů.

Nicméně ano, není je problém vyměnit i v topné sezóně, pokud má topenář patřičné vybavení pro zmrazení potrubí..(protože vypouštět celou soustavu v domě, to se Vám sousedé pěkně poděkují).

Jinak je to záležitost na cca 2-3h práce v běžném bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tremp
Datum: 29.01.13 15:49

Díky za reakci ... jedná se o 2+1 a tři radiátory. O zamrazování jsem slyšel, ale zatím co jsem poptával firmy, tak se jim do toho moc nechce, že může dojít k nějakému zvětšení průtoku a mrazící zařízení to nemusí nějak dávat... Náš panelák od vou vchodech má pro 16 bytů svůj vlastní plynový kotel oproti ostatním v sídlišti, které jedou na místní teplárnu, tak je pro upřesnění situace. ... jinak i tak myslíte nadále, že je to práce cca na 3 hodiny? Dík

Datum: 29.01.13 15:52
avatar

Ano...cca do 3h je to hotové..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dht*
Datum: 29.01.13 16:54

Pokud zavřete před zamražením radiátorové ventily (lze-li to provést a těsní-li) k žádnému zvýšení průtoku u Vás nedojde a ty půl coulové trubičky, co v paneláku máte zmrazíte jak nic i s touto amatérskou sadou"

http://shop.boukal.cz/instala…a-rofrost-handy/#.UQfwRfL3iDo

A průtok v celém systému se jistě nepatrně zvýší, nebude to nic dramatického při 16 bytech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.01.13 06:34

Za ty peníze, co by dal za "amatérskou" sadu pochybné kvality a funkčnosti, mu to udělá kdejaký topenář, i kdyby měl vypustit celej barák a zase ho napouštět.

Jinak ano, zamražuje se běžně, ale jen v krajní nouzi. Jde o to, že pokud bude mít ventil nepatrný průtok, neudělá se ledový špunt a pak je to k ničemu. Takže tak jak tak, ten, kdo ti to bude zamražovat to zkusí a povolí šroubení, jestli to je zamražené. Pokud by to nepořídil zamrazit, doporučí ti vypustit řád. Ovšem jestli to není opravdu akutní, počkal bych do jara. ono to je na 3 hodiny, ale další 3 budeš ohřívat vodu v řádu, za což ti opravdu sousedi nepoděkujou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dht*
Datum: 29.01.13 15:46

Dobrý den

Pokud jsou radiátory plechové, rozhodně je vyměňte hned.

Pokud je to litina, rozhodně si je nechte, jen dejte termostatické ventily. Všichni starou litinu vyhazují a houfně dávají ploché plechové radiátory. Jsou jistě vzhlednější, ale litina přežije nejen Vás, ale i Vaše děti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 30.01.13 18:55

V praxi se topení moc nezmražuje. Venku zase tolik nemrzne a stejně máte asi minimálně dvě stupačky . Tak že napřed vypustíte jednu a až to bude hotový tak potom druhou.Nemusíte je vypouštět úplně , stačí pod vaše patro. Byty jsou natemperovaný a hned nevychladnou. V paneláku nikomu nic neříkám a když se někdo ozve , tak oznámím že je to havárka a mohl jsem vytopit spodní byt. Nejhorší je to ze správcem topení . Většinou mají ( nebo to aspoň tvrdí) upravenou vodu a nechtějí , aby do toho zasahoval jiný řemeslník než oni. Dneska se dají koupit radiátory se stejnou roztečí jak žebrované a i upravené držáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikymost*
Datum: 30.01.13 19:58

Stačí ve sklepě uzavřít ventily,vypustit stoupačku,zdemontovat staré radiátory a navrtat konzole na deskáče,nejlepší jsou Korádo klasik 22 standart. Na napojení přívodu a zpátečky do radiátoru je potřeba upravit potrubí,nejlépe mědí,je to celkem práce na 2-3 hod.Kradiátorům doporučuji termoventily a na zpátečku uzavírací šroubení-RVL. TO SLOUŽÍ K TOMU,ABY PŘI JAKÉKOLI PORUŠE SE ZAVŘEL JEN VENTIL A RVL NA ZPÁTEČCE A NEMUSÍ SE UZAVÍRAT STOUPAČKA A VYPOUŠTĚT TOPNÝ ŘAD,.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: auris
Datum: 30.01.13 20:41

zdravim,taky me ceka vymena radiatoru,jenom se chci zeptat...po skonceni topne sezony se vypousti stupacky,nebo z jakeho duvodu je lepsi menit v lete?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 21:14
avatar

Když nájemníkum zastavíte topení v zimě nemusí se to všem líbit.Byť jen na hodinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 21:04

Já měnil radiátory(litinové) v létě. Je to ve staré bytovce,tudíž mi musel topenář upravovat autogenem i napojení,pač ty stará tělesa byla širší.sundával sem si je sám,vypustit stupačku není těžké,ale bacha na hl.uzávěry stupaček,mnohdy je roky nikdo nezavíral,takže s citem:).a snést litinu ze třetího patra,tak aspoň ve čtverko:).jsem spokojen s plecháčeme,topí skvěle a rychle se nahřejou.kdo vám dneska opraví přetěsní,nebo očistí litinové tělesa?raději vyměnit a dát do sběru

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.