Jak bourat futra v panelovém bytě?

Od: Datum: 29.01.13 11:05 odpovědí: 13 změna: 30.01.13 08:48

Ahoj, byl bych vděčný za jakoukoliv radu od kohokoliv kdo má zkušenosti s vybouráváním futer v paneláku. Jak na to? Kde to naříznout a pak páčit? Nebo to celý odříznout? Prostě abych se s tím pral co nejméně. Za každou radu NESKUTEČNÉ DÍKY

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 11:07

Nejvíc se mi osvědčilo celý vyříznout.

Ohodnoceno: 0x

Od: tremp
Datum: 29.01.13 11:14

A kolik na to padlo kotoučů? Jak dlouho to trvalo? A mám stojí to za to? Mysleli jsme, že to obložíme, ale dveřáci se na to moc netvářili... že buď vyříznout nebo nově natřít a koupit pěkný dveře :-D

Datum: 29.01.13 11:26

Kotouč mám do velký flexy 230 je to nějaké varianta diamantu a tvrdokovu tak to bere jak beton i železo a tím pádem to moc dlouho netrvá, ale pokud nechcete měnit rozměr dveří tak bych vilil nátěr a nové dveře nebo stávající nechat zrenovovat. Je pravdou že, ale renovace se cenově od nových dveří moc neliší.

Datum: 29.01.13 13:00

Odpověď na otázku si musíte dát hlavně sám, zda futra vyndat nebo je zrekonstruovat - natřít a pod. Berte také v úvahu, že jsou obložky a obložky, které jsou v ž d y náchylné na poškození- při stěhování, děti, vnoučata a pod. Pokud na Vás tlačí manželka tak opatrně, řiďte se svojí hlavou, pokud plechové zárubně drží a jsou v pořádku, já osobně bych nic neboural, vyhnete se případným potížím a ušetříte.

Od: ovczaak*
Datum: 29.01.13 11:23

Je několik typů,bývají dvoudílná,sešroubovaná,tam nebývá problém.Ty z jednoho kusu-řežu flexou v metrové výšce,vrch pak vypáčím,většinou to praskne ve svarech.Spodek-tam opatrně,jdou až do podlahy,poškodí se např.parkety.Každopádně pozor na elektriku,bývá i pod futrama.Chtělo by to fotočku.

Od: tremp
Datum: 29.01.13 11:32

Moc děkuju ... jedná se o byt 1974 ... totálně ho rekonstruujeme... takže elektrika nově dělaná (vím kudy jde ), jsme ve fázi, že čekáme na obkladače ... podlahy také ještě nejsou... takže v radách jak bušit řezat se nemusíte ostýchat ... není tam zatím co poškodit... tedy krom toho že je naštukováno... jedná se o futra v nosné 14cm zdi (jsou to taková ůzká futra, ke kterým se ta zeď zužuje)... a druhé jsou v 8cm nenosné příčce. Takže?... jinak samozřejmě moc děkuji

Od: ovczaak*
Datum: 29.01.13 11:26

Jo a dveřákům se nedivím,zaměřit obložky do futer není sranda,bývají nakřivo a je problém tam obložky dostat.

Od: ovczaako
Datum: 29.01.13 11:43

Takže jak jsem psal,rozpůlit a páka,kladivo,hrubé násilí.K té elektrice-už jsem viděl v podlaze elektriku souseda dole,takže nespoléhejte na to,že víte,kde jsou dráty,radši to prověřte

Datum: 29.01.13 11:46

Dvě možná řešení-normálním kotouče v rozbrusu rozřezat futry na ksuy (cca v metru a nahoře v půlce) a tyto vypáčit nebo vzít diamantový kotouč na beton a vyřezat i z betonem .Smozřejmě ne ve 115 ale ve velké rozbrusce!

Ten diamantový kotouč vydrží dost (záleží však na jeho kvalitě!pro ilustraci při zateplovačce koupil stavitel vrtáky (2ks )za dost drahé-vydrželi celé dvě budovy co jsme dělali,o pár let později mistr ušetřil a koupil vrtáky u větráků (ks cca 50kč) a hrozně se divil,že po cca 5-10 vrtech šel do kopru,byl nepoužitelný!)Někde jsem s ním vyřezával stará futra v cihlách a bral jsem to i přes futro napříč,jen jiskry létali a kotouč to vydržel a sloužil ještě dlouho (dodělali ho šalovky).

Od: futra
Datum: 29.01.13 12:23

Taky sem bourani futer v panelaku nedavno absolvoval. Klasicke zazdene primo do panelu.

Delalo se to za plneho provozu bytu, takze rezani do panelu neprichazelo kvuli nepredstavitelne prasnosti naprosto v uvahu.

Vyresil sem to tak, ze futra, ktera byla v pevnem panelu jsem u zeme ciste odrizl (pouze ocel) a horni pricku futer sem v pulce prerizl a konce vypacil, aby sli pres sebe.

Pak sem po stranach futer vyvrtal ve dvou vyskach otvory, protahl ocelove lano a stahovakem sem futra ze zdi vytrhl. Po napnuti lana a par otockach to udelalo lup lup a futra byla venku. Pak uz stacilo pouze zacistit.

Futra v prickach byla v (nevim, jaky to ma spravny nazev) takovem jakoby v jednom kuse litem a prutama vyztuzenem porobetonu. Ty sem vyrizl normalne rucni pilou na porobeton.

Vsech 5 futer sem delal necely den.

Od: dht*
Datum: 29.01.13 17:38

Neregistrovaný autor "futra" má podle mne úplnou pravdu. Proč dělat věci složitě, když to jde jednoduše. Palec nahoru!

Od: imrous*
Datum: 30.01.13 08:48

Pro "futra". Stěmi lankami super nápad! Holt zlatý český ručičky! A hlavičky. Kutilům zdar!

Datum: 29.01.13 19:46

je více typů futer. Jeden typ, jež nebývá zcela častý, alesídliště v Brně jsou jej plný je plechová jakoby obložka, ta jdeodšroubovat. Šrouby sou překytovány.Jný typ futer - tvar jakoby T je uchycen jen v několika místech. Ty místa když najdete, takto pak je oddělatelné. Hm,moc jsem nepomohl. :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.