Co se starým komínem?

Od: Datum: 29.01.13 10:36 odpovědí: 8 změna: 30.01.13 06:26

Zdravím potřebuju poradit co se starým komínem co je potřeba udělat abych mohl začít topit v krbu stačí vyvložkovat nebo co se s komínama dělá popřípadě kolik by mě to asi stálo děkuju předem stread

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 10:42

V kařdám případě nechat prohlédnout kominikem a on již dá doporučení. Bez toho bych s ničím nezačínal.

doplněno 29.01.13 10:47:

oprava každém

Ohodnoceno: 1x

Od: vecko*
Datum: 29.01.13 10:44

Dobrý den,

v současné době řeším podobné. Záleží jaké parametry má komín a jaké parametry spotřebič. Jde o průměr kouřovodu. Já osazuji vložku, která potřebuje kouřovod 200mm. Komín je 150mm. Je potřeba komín vyfrézovat a vyvložkovat. Záleží jaké parametry máte Vy.

Ohodnoceno: 0x

Od: jendad
Datum: 29.01.13 11:22

Pokud nemáte ještě vybranou vložku , tak si vyberte s odkouřením 150mm. S odkouřením 200mm se dávají vložky ,které mají velké dveře( aby vám nezakuřovalo). Kdyby jste vzal kotel s odkouřením 200mm , tak má výkon i 25kw .

Zkuste se podívat na kanadské vložky - ty mají vše na 150mm - http://www.kominictvi.com/cz/…anadska-kamna/kanadske-vlozky

http://www.youtube.com/watch?…kEzUY&feature=player_embedded

Tady by vám pak bezproblému stačil komín 150mm .Je to na to stavěné

Od: ladaadal*
Datum: 29.01.13 11:38

Jak radí albatros, pozvi kominíka. Třeba je v pořádku a bude stačit vymést, proč hned blbnout s vložkama, když ani nevíš v jakém je stavu?

Datum: 29.01.13 15:32

no jo, ale kominík a kominík, já měl stejný problém a jeden mi hned nabídl vyvložkování a druhý mi na stávající stav potvrdil kontrolu a normálně se využívá na krbovky. Jinak na krb jsem si komín vyvložkoval sám za pomoci zedníka, nic na tom není a cena je třetinová než od kominíka.

Od: dht*
Datum: 29.01.13 15:42

Dobrý den

Mám podobnou zkušenost. Potřeboval jsem výchozí technickou revizi pro rekolaudaci komína. Na stavebním odboru mi doporučili jakéhosi pána KOMINÍKA. Přišel podumal obhlédl komín, na půdu ani střechu se neobtěžoval. Vzal si na místě 3000kč a odjel s tím, že papíry pošle do týdne. Poslal, ale s vyjádřením NEVYHOVUJE.

Sjednal jsem kominíka jiného, přijel, komín prohlédl, vyčistil, na půdu se podíval, na střechu vylezl a když slezl na místě vystavil revizní zprávu s verdiktem VYHOVUJE. Chtěl 1500kč a velké kafe do hrnku.Zvláštní že.

Přeji Vám slušného kominíka - dejte na doporučení

Od: ladaadal*
Datum: 30.01.13 06:26

No a to je takový problém, když první řekne, že je to nutné, najít jiného pro kontrolu? Jinak vyvložkování svépomocí se dělá běžně, proč platit kominíka.

Od: winki*
Datum: 29.01.13 16:45

Jsem postarší zedník a ze zkušenosti vím že komín musí být vyvložkovaný. Pokud je již vyvložkovaný osinkocementovými trubkami tak revizní zprávu dostaneš pokud trubky nejsou popraskané. Nově vyvložkovat se již nesmí. Já bych doporučil nerezové trubky popřípadě hadici,jestli se ovšem vejde do stávajícího průduchu. Hliníkové trubky a hadice také nelze. Co se týká frézování komínu tak se mi to zdá dost drahé nehledě na to že tam musí vložka stejně přijít. To bych to radši vysekal osadil vložku zaizoloval a zazdil. Za dva dny hotovo. Co se týká průměru kouřovodu ten se vypočítává v poměru výkonu krbu v výšky průduchu. Toť vše.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.