Prosklená střech nebo stř. okna

Od: Datum: 29.01.13 10:08 odpovědí: 5 změna: 30.01.13 17:19
Zvažuji provedení rekonstukce půdy, kde má být v jedné části klasický fotografický atelier. Už měsíce přemýšlím, jak to vyřešit a finančně to ustát :)
Z jedné části sedlové střechy o sklonu cca 35° pořebuji vedle sebe umístít 4 - 6 střešních oken, abych měl dostatek světla pro klasické focení.
Zabýval jsem se i variantou dát místo 4 nebo 6-oken "nějakou konstrukci", tak jak to bývalo a občas vidím na některých střechách.
Nemám vůbec představu kdo by to mohl vyrobit, ale předpokládám, že by mě to vyšlo mnohem dráž než 4 -6 oken.
Taktoto vypadá v ateliéru Seidl v M. Krumlově: http://www.seidel.cz/img.php?img=9050534&LANG=cz
V mém případě by mi stačily cca 3x3 skleněné panely ve střeše :)
Díky za názory a tipy

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 13:11
avatar

3x3 skleněné panely Vás přijdou dráže, jak namontovat tři třešní okna podobných rozměrů. A to jsem vůbec neviděl Vaší střechu a trámy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dht*
Datum: 29.01.13 17:53

Dobrý den

Naši známí vyřešili tento problém položením izolačních dvojskel v šířce roztečí krokví přímo na krokve (pouze podloženo jakousi pěnovou podložkou). Skla jsou připevněna ke krokvím pouze hliníkovými háčky po stranách, Mezi jednotlivými skly je trvale pružné těsnění s tloušťkou 20mm. Spára je překryta pásky plechu, ale na čem drží ten plech, to opravdu nevím. Mezi krytinou (Bramac) a skly jsou jen nalepené pěnové klíny (používají klempíři pro utěsnění úžlabí).Přesné rozměry neznám, ale jsou vždy tři skla pod sebou a čtyři vedle sebe. Odhaduji to na 3x3,5m na ležato. Mají to od roku 2001 a loni měnili právě ty pěnové klíny, protože se povětrností a sluncem rozpadly.

Ateliér v Č. Krumlově to sice není, ale funguje to a nezatéká tam. Z místnosti jsou přiznané trámy. Pouze větrat se tím nedá.

Přeji nezašuměné snímky i při vyšší citlivosti

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.13 18:51
avatar

možné řešení, plné tepelných mostů...a možností kondenzace vlhkosti..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jkr®
Datum: 30.01.13 14:52

Děkuji za příspěvek. Rád bych to viděl, jak to vypadá. Díval jsem se na ateliérová okno na zakázku, ale te to pro mne nepředstavitelně drahé, vypadá to ale krásně. Ještě buduc chvíli sondovat než podniknu nějaké konkrétný kroky. Udělat to pomocí střešních oken je asi nejlacinější varianta. Viděl jsem to u jednoho fotografa na obrázku v zahraničí - má 2x2 okna nad sebou. Možná bych tím začal a pokud by bylo světla málo, tak bych další 2 okna přidal. Zkusím se poradit s nějakým projektantem.

Obrázek co posílám, je pro inspiraci, to by byla nádhera. Krokve mám od sebe cca tuším 90cm.

Datum: 30.01.13 17:19
avatar

nějak ty rozměry nesedí.. určitě rozteč krokví není 90cm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.