Fabiony v podkrovi

Od: Datum: 29.01.13 09:24 odpovědí: 5 změna: 29.01.13 19:44

Dobry den,

budu delat izolaci podkrovi a nevim jak si poradit s "fabiony'' .

Oplasteni bude SDK a nevim jak je znovu vytvorit, pokud je vytvorim ze sadry-tmelu mam strach ze budou praskat.

Ohnout skd, tmel, nejaky profil, ktery se da zatmelit?

Co by jste doporucili?

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 09:38

Na svém a synovo RD jsem řešil něco podobného, s mnohem větším počtem různých úhlů, pokud se jedná o doporučení - já osobně bych si oblé rohy nedělal, montáží SDk jsem dělal vždy úhlové spoje - byť do různých úhlů, pokud je "zaoblenost" podmínka - to ať poradí jiní, nemám zkušenosti. Můžu dodat také foto.

doplněno 29.01.13 19:37:

Nějaké foto úhlů SDK

doplněno 29.01.13 19:38:

Sdk

doplněno 29.01.13 19:40:

Sdk

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.13 19:43

Sdk

Datum: 29.01.13 19:44

Od: dht*
Datum: 29.01.13 17:12

Dobrý den

Napojení šikmých částí na vodorovný strop je nejproblematičtější místo u sádrokartonu vůbec. Existují návody výrobců, tzv. typové listy, jak tento problém řešit. Je několik různých způsobů.

1. vytmelení spár a překrytí páskou (papírovou) Vytvoří ostrý roh, náročné na přesnost zpracování.

2.Zaplnění spáry akrylátovým tmelem bez pásky. Tmel sice pruží, ale po čase začne reagovat s interiérovou barvou a barva žloutne.

3. Překrytí spáry polystyrenovou lištou, to by řešilo i Váš požadavek na fabion.

Všechny tři způsoby jsem vyzkoušel, č.1 bych už nedělal, příliš náročné na provedení, č.2 drží dobře, a až znovu vymaluji snad to bude dobré, č.3 je podle mě nejlepší, nejrychlejší, nejméně pracné, ale jestli chcete přechod ve stylu fabion beze spár, tak taky nic moc

Přeji dobrou volbu

doplněno 29.01.13 17:14:

Je tu i na diskusi tento pán, @milancukrar

a ten Vám jistě o sádrokartonu řekne víc.

Datum: 29.01.13 17:34

Osobně zastávám názor, že kde začíná oblouk končí výdělek. Nikdy jsem nedělal takovýto fabion. Pokud zvolíte jiný druh materiálu, tak časem a tepelnou roztažností po čase matroš dilatuje a praskne. Pokud opravdu chcete oblouk, kupte drahou ohebnou desku, navlhčit a ohnout, zapasovat a vysádrovat...

nebo zpět na první větu...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.