Oplocení bez sloupků, povolení a provedení

Od: Datum: 29.01.13 08:25 odpovědí: 3 změna: 29.01.13 10:15

Dobrý den,

rád bych se tu zeptal na pár věcí a Vaše názory.

Rád bych oplotil své tři pozemky, které tvoří jeden celek - zahrada 2000m2, orná půda 8000m2 a TTP 500m2.

Pozemky jsou za obcí, v okolí není nic oploceno a jsou tam pole, ovocný sad.

Napadlo mě po obvodu pozemků zasázel různé stromy - jasany, javory, jap. topoly, které za pár let vytvoří celkem pevný kmen,

Tyto kmeny bych chtěl využít místo sloupků a natáhnout pletivo - lesnické - a přivázat ho k těm stromům.

Jde mi pouze o dočasné oplocení, než mi na pozemku vzrostou stromy - velmi tam trpím okusem, i když se snažím chránit, zvěř si cestu najde .

Co si myslíte o proveditelnosti takvého oplocení? V tomto případě odhaduji, že toto oplocení nebude vyžadovat žádné ohlašení ani povolení, protože se vlastně ani nebude jednat o oplocení. Neboi se pletu?

Díky

Dvořák


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.13 09:52
avatar
Takové oplocení které uvádíte nebude mít charakter trvalé stavby takže podle všeho nebude třeba ho nikde hlásit. Jestli je to ale na ochranu nově vysazených stromků pozemku vedeného jako les možná by stálo za to se informovat jestli se na to nevztahují nějaké dotace z fondu lesního hospodaření nebo daňové odpisy.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.01.13 10:05

Stavba plotu podle § 103 odst. 1 písm. d) bod 6. stavebního zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení stavby. Vyžaduje však podle § 96 územní souhlas. Pokud se nepodaří splnit podmínky pro vydání územního souhlasu, je nutno požádat o územní rozhodnutí podle § 86 a následujících.

Oplocení pozemků pro zemědělské a lesnické účely (bez podezdívky) ve smyslu § 103 odst. 1 písm. d) bod 7 stavebního zákona patří mezi stavby, které nevyžadují ohlášení. Nejsou omezeny výškou oplocení ani způsobem hraničení. Pro jejich umístění je však zapotřebí územní rozhodnutí (lze použít i veřejnoprávní smlouvu podle § 78 odst. 3 až 5 SZ), protože v nezastavěném území nelze použít územní souhlas (§ 96 odst. 1 SZ). Vydání územního rozhodnutí umožňuje § 18 odst. 5 SZ.

Určitě máte vymyšleno, jak uchytíte pletivo na stromy. Stromy stále rostou a sílí jim kmeny, takže uchycení plotu bude do kmenů zarůstat. Dle mého názoru nápad dobrý, ale těžko realizovatelný. I v tomto případě musí být územní souhlas od stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 29.01.13 10:15

Já osobně bych měl spíš strach, že než ty stromy vyrostou, tak budou ty uvnitř buď okousané, nebo už tak velké, že je nebude zvěř okusovat. I rychlerostoucí dřeviny nějaký čas rostou. Navíc pak porostou i s plotem, to je budeš každý rok předělávat? Neumím si to dost dobře představit. Nebylo by jednodušší dát na závrtné šrouby sloupky a pletivo udělat trvalejší?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.