Rady o vytápění

Od: Datum: 28.01.13 21:27 odpovědí: 4 změna: 30.01.13 06:06

Dobrý den, chystáme se na jaro stavět náš rodinný dům viz obr. a přemýšlím o vytápění cca 320m3 prostoru. Budem stavět ze systemu HELUZ 44. Chtěl bych plynový kondenzační kotel s kombinací s teplovodni krbovou vložkou (nebo interierovym kotlem VERNER), kterými chci topit kvůli šetření nákladů. Potřebuji zadní přikládání z tech. místnosti.
Rozvod chci mít klasickými radiatory.
Dotazy:
- doporučili byste mi lepší system vytápění?
- nemohu sehnat krbovou vložku se zadnim přikládáním a s výměníkem v dobré cenove hladině - víte o něčem? doporučují mi jen vložky za cca 60000kč a víš
- jak doporučujete zapojit do systemu ohřev TUV?
Díky za všechny postřehySeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 22:44

Proč kondenzační plynový kotel? Máte v projektu podlahové topení? Pokud ne, tak volte normální plynový kotel na vytápění, plynový boiler na teplou vodu a do systému zapojte normální krbová kamna s výměníkem. V jednoduchosti je úspora!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.13 06:11

Doporučuji tento portál :

http://www.energoportal.cz/

Tam najdete vše, můžete diskutovat "ostošest", je tam plno stejných čin podobných témat, diskuse je četná, zvolte si na první stránce hned pod fotkou nahoře témata - hodně štěstí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dht*
Datum: 29.01.13 20:25

Dobrý den

Interiérový kotel Verner je skvělá volba, ani tady ovšem pod 60 000kč nepůjdete. Kondenzační kotel při vytápění prostřednictvím radiátorů je poněkud kontraproduktivní, doporučuji plynový kotel klasické konstrukce. Já bych volil plynový kotel malinko poddimenzovaný, při velkých mrazech zatopíte Vernera. TUV bude trošku oříšek, aby jste se nevzdal výhod plynu, kombinovaného s kotlem na dřevo, chce to bojler s výměníkem na zimu dobré. Jenže co léto? Ještě k tomu elektrickou patronu na 240V? Pokud budete stavět nový dům, uvažujete o fotovoltaice? Vyrábějí se i bojlery s topnou patronou na 12V=, které jsou nahřívány přímo proudem z fotopanelů.

Zkušenost mám s kombinací propan - butan + kotel na dřevo Atmos. TUV kombinovaný bojler výměník voda-voda + patrona 240V. Funguje to celkem dobře, jenom mi chybí ten 12V panel odradila mě jeho vysoká cena, kterou ani rozdíl mezi cenou elektřiny v nízkém tarifu a nulovou cenou za elektřinu ze slunce nepokryje (při uvažované životnosti fotopanelu 10 let) Počítal jsem to i na 15 let, tam už se to pokryje, jenže nikdo nezaručí funkčnost fotopanelu nad 10 let.

Moc jsem Vám neporadil, spíš to jsou jen moje zkušenosti i tak vám

přeji bezproblémové topení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.01.13 06:06

Tak u nového domu snad bude návrh na vytápění součástí projektu, kde to projektant propočítá, navrhne, rozkreslí - stačí jen instalovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.